دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

سهم ۱۳ درصدی کار کودکان ایرانی در فعالیت‌های ساختمانی

سهم ۱۳ درصدی کار کودکان در فعالیت‌های ساختمانی

نتایج یک گزارش رسمی نشان می‌دهد کودکان کار در عمده فعالیت‌های اقتصادی از جمله «استخراج معدن» و «ساختمان» به عنوان دو شغل پرخطر از نگاه سازمان جهانی کار نیز حضور دارند.

به گزارش مهر، بر اساس جدیدترین مطالعات منتشر شده از سوی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار، از حدود ۹ میلیون کودک ۱۰ تا ۱۷ ساله، ۴۹۹ هزار کودک فعال (مجموع کودکان شاغل و در جستجوی کار) هستند که از این تعداد ۸۲.۳ درصد پسر و ۱۷.۷ درصد را دختران تشکیل می‌دهند.

چند تا عکس از کودکان کار و فقر و بدبختی اکثریت خانواده های ایرانی. کودکان بدون آینده و سیاه.

بر اساس یافته‌های این تحقیق، نرخ کودکان دختر در جستجوی کار در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ به میزان ۳.۵ درصد رشد داشته است و سهم کودکان کار در گروه‌های عمده فعالیت اقتصادی ایران در فعالیت‌های مرتبط با استخراج معدن ۰.۰۳ درصد و در بخش ساختمان ۱۲.۷ درصد اعلام شده است.

همچنین سهم کودکان کار در فعالیت‌های کشاورزی، جنگل داری و ماهیگیری ۲۹.۳ درصد، در مشاغل مربوط به تولید صنعتی (ساخت) ۱۹.۵ درصد، در فعالیت‌های مربوط به تامین برق، گاز بخار و تهویه هوا ۰.۰۸ درصد، در بخش‌های آبرسانی، مدیریت پسماند فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه ۰.۵ درصد و در سایر فعالیت‌های اظهار نشده نیز ۳۷.۸ درصد است.

از دزدی و چپاول اموال مردم ایران، تا موشک سازی و زندگی سرمایه دارانه سران و گماشتگان و چماقداران رژیم، و موشک پرانی و حقوق های میلیاردی به حزب الله لبنان، و بشار اسد در سوریه و حماس در فلسطین و کمک به جنایت و تروریست پروری اسلامی… و فقر و بدبختی و بیکاری میلیون ها درد بی درمان… اکثریت ایرانیان.