چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

دونالد ترامپ در یادبود نرماندی: ایران کشوری در حال ورشکستگی است

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید که ایران کشوری در حال ورشکستگی است و من این را نمی‌خواهم.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۱۶ خرداد با اشاره به اینکه در آغاز دوران ریاست‌جمهوری‌اش «ایران کشور تروریستی واقعی بود» و در منازعات متعددی در خاورمیانه دست داشت گفت: «ولی امروز دیگر چنین کاری نمی‌کنند؛ فقیر شده‌اند و به عنوان یک کشور، در حال ورشکستگی هستند. هرچند من چنین چیزی نمی‌خواهم».

رئیس‌جمهوری آمریکا که در مراسم یادبود نبرد نرماندی در کنار امانوئل مکرون، همتای فرانسوی‌اش، سخن می‌گفت افزود به نظر او، آمریکا و فرانسه درباره ایران اختلاف‌نظر ندارند.

چهل سال است که جنایتکاران و چماقداران و تروریست های جمهوری اسلامی (داعشی های ایرانی) پرچم کشور آمریکا و اسرائیل… لگد مال و یا آتش میزنند.

آقای ترامپ همچنین با اشاره به اینکه مقام‌های ایران «به نظر می‌آید می‌خواهند مذاکره کنند» گفت: «ما هم همچنین؛ اما نمی‌توانند سلاح اتمی داشته باشند».

ایالات متحده ۱۸ اردیبهشت پارسال از توافق هسته‌ای شش قدرت جهانی با ایران خارج شد و از آن زمان مناسبات تهران و واشینگتن بسیار تنش‌آلود شده است.

تمام پول منابع ملی و نفتی ایران به جیب آخوند و پاسدار و بسیجی و حزب الله لبنان، بشار اسد در سوریه و حماس در فلسطین و حشد الشعبی در عراق، و حوزه های اسلامی آخوند ها… میشود، و دیگر پولی برای پرداخت کردن حقوق کارگران زحمتکش و فقیر باقی نمی ماند.

آمریکا در یکسال گذشته تحریم‌های معلق شده علیه ایران را بازگرداند، از پیمان مودت با ایران خارج شد و سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی گذاشته است.

از تاریخی که آخوند خمینی خونخوار و جلاد قرن، وارد ایران شد، کشور ایران تبدیل به یکی بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشورهای دنیا گردید. جنایتکاران جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی کشور ایران و مردم ایران هستند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

در همین حال امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، در این نشست خبری گفت که به نظر او، آمریکا و فرانسه درباره ایران اهداف یکسانی را دنبال می‌کنند.

چند تا عکس از کودکان کار و فقر و بدبختی اکثریت خانواده های ایرانی. کودکان بدون آینده و سیاه.

آقای مکرون چهار هدف «عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای»، «کاهش فعالیت بالیستیک آنها»، «کنترل اقدامات منطقه‌ای‌شان» و «صلح در منطقه» به عنوان اهداف مشترک بین آمریکا و فرانسه نام برد.

رئیس جمهوری فرانسه با این حال درباره نخستین هدف گفت: در این زمینه ما ابزاری تا سال ۲۰۲۵ داشتیم و می‌خواهیم با قطعیت ادامه یابد.

آخوند خوب آخوند مُرده است. آخوند ها عامل اصلی تمام عقب ماندگی ها و بدبختی ها در ایران هستند.

آقای ترامپ بارها برجام را «توافقی فاجعه‌بار» توصیف کرده بود و اعلام کرد که خواهان دستیابی به توافقی تازه‌ با تهران است که علاوه بر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، فعالیت‌های موشکی و نقش ایران در منطقه را نیز در برگیرد.

از سوی دیگر بدنبال آنچه که «تهدیدهای تازه ایران» خوانده است، واشینگتن در اردیبهشت امسال ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را همراه با شماری بمب‌افکن بی-۵۲ به خلیج فارس اعزام کرد. لحن رهبران دو کشور علیه یکدیگر در یک ماه گذشته بسیار تند بوده است هرچند که در روزهای اخیر این لحن آرام شده است.

ایرانی آزاد و با قوانین برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم.