دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اعزام دستکم هفت ناو آمریکایی به خلیج فارس

اسپوتنیک – آمریکا در شرایط متشنج شدن اوضاع در اطراف ایران دستکم هفت ناو جنگی را به جلوداری ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن در خلیج فارس و در نزدیکی آن مستقر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری موسسه نیروی دریایی آمریکا (USNI News)، تا به حال دو ناوشکن از نوع Arleigh Burke با سامانه‌های موشکی هدایت شونده McFaul و Gonzalez که هرکدام از آنها می‌تواند تا ۹۰ موشک کروز تاماهاک و دیگر موشکها را حمل کند، وارد خلیج فارس شده‌اند.

چهل سال است که جنایتکاران و چماقداران و تروریست های جمهوری اسلامی (داعشی های ایرانی) پرچم کشور آمریکا و اسرائیل… لگد مال و یا آتش میزنند. دشمن ما ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

علاوه بر این ناو نفربر Kearsarge که می‌تواند ۲۰ تا ۳۰ فروند هواپیما و بالگرد از جمله جنگنده بمب افکن‌های نسل پنجم F-۳۵B را در عرشه خود حمل کند، در سواحل امارت عربی متحده و در مدخل خلیج فارس قرار دارد.

همچنین ناوگروه ضربتی آمریکا با جلوداری ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن از کلاس Nimitz که قادر به حمل تا ۹۰ هواپیما و بالگرد است، در سواحل عمان مستقر شده است. این ناوگروه متشکل از ناو موشک انداز Leyte Gulf، ناوچه اسپانیایی Mendez Nunez و ناوشکن Bainbridge است.

از تاریخی که آخوند خمینی خونخوار و جلاد قرن، وارد ایران شد، کشور ایران تبدیل به یکی بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشورهای دنیا گردید. جنایتکاران جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی کشور ایران و مردم ایران هستند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

همچنین روز شنبه اطلاع حاصل شد که ناو نفربر Arlington به وزن ۲۲.۶ هزار تن که قادر به حمل حدود ۷۰۰ نظامی و ۱۴ دستگاه ماشین نظامی است به منطقه تحت مسئولیت ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا اعزام شده است. علاوه بر این سامانه‌های موشکی پاتریوت به منطقه اعزام شده‌اند.

پنتاگون اعلام کرده است این تسلیحات در پاسخ به نشانه‌های سطح بالای امادگی ایران برای اجرای عملیات تهاجمی علیه امریکا و دفاع از منافع ایالات متحده به منطقه اعزام شده‌اند.

این درحالی است دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سرپرست وزارت دفاع این کشور پاتریک شاناهان اعلام کرد که نمی‌خواهد با ایران بجنگد.

همچنین صبح روز چهارشنبه آمریکا در خصوص وجود تهدیدات از طرف ایران خبر داده و پرسنل غیر عملیاتی آمریکا از بغداد و سایر شهرهای عراق خارج شدند.

ایرانی آزاد و با قوانین برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم.

روزنامه نیویورک تایمز مى نوىسد که در همان روز در جریان کنفرانس مطبوعاتی صبح که موضوع آن افزایش ارتباطات با تهران بود، ترامپ از عدم تمایل خود به درگیری نظامی با ایران اطلاع داد.

پیشتر ترامپ ابراز اطمینان کرده بود که ایران به زودی در واکنش به سیاست قوی خاورمیانه‌ای دولت آمریکا، مذاکره با آمریکا را آغاز کند. در عین حال آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران نیز اعلام کرده کشورش نمی‌خواهد با امریکا بجنگد.