سه شنبه, ۲۱ آبان , ۱۳۹۸
آخرین اخبار : 

حمله «لباس‌شخصی‌های جنایتکار و داعش صفت» به تجمع «دانشجویان آزادیخواه پوشش اختیاری» دانشگاه تهران + فیلم

حمله «لباس‌شخصی‌ها» به تجمع دانشجویان دانشگاه تهران + فیلم

رادیو فردا – بنابر گزارش‌ها، شماری از دانشجویان دانشگاه تهران روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در اعتراض به برخوردهای اخیر حراست دانشگاه درباره نوع پوشش دانشجویان تجمع کردند اما شماری از «بسیجی‌ها» و «لباس شخصی‌ها» با حمله به این تجمع، مانع از ادامه آن شدند و شماری از دانشجویان نیز در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده هنرهای زیبا محبوس ماندند.

بنابر تصاویر و ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، دانشجویان با در دست داشتن نوشته‌هایی در اعتراض به محدودیت‌های اخیر درباره پوشش، از جمله شعار می‌دادند: «پوشش انتخابی حق مسلم ماست» و «آزادی انتخاب حق مسلم ماست».

در ویدئوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، گروهی از لباس شخصی‌ها که در بین آنها چند روحانی و افرادی در سنین مختلف دیده می‌شود، با سر دادن شعارهایی از قبیل «الله اکبر» و «بی‌قانون حیا کن، دانشگاه رو رها کن» تجمع دانشجویان را برهم می‌زنند.

خبرگزاری دانشجو، وابسته به بسیج دانشجویی، حمله‌کنندگان را «دانشجویان دانشگاه» تهران خوانده و مدعی شده است که تجمع‌کنندگان «تعدادی از فعالین چپ‌گرا» بودند که «علیه برخی احکام دینی و قوانین کشور» شعار می‌دادند.

با بر هم خوردن تجمع دانشجویان در برابر پردیس دانشکده‌های هنرهای زیبا و فنی، آنها به سالن آمفی‌تئاتر دانشکده هنرهای زیبا پناه بردند اما لباس شخصی‌ها نیز به آنجا هجوم بردند.

نه رو سری نه تو سری ـ حجاب اختیاری ـ برابری کامل و قانونی زنان ومردان ایرانی

در تجمع دانشجویان در صحن دانشگاه و همچنین سالن آمفی‌تئاتر همچنین شعارهایی با مضمون «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «بیکاری، بیگاری، حجاب زن اجباری» شنیده می‌شد و برخی دانشجویان نیز تصاویری از مرضیه امیری، دانشجوی بازداشت‌شده، در دست داشتند

دانشجویان شماری از دانشگاه‌های تهران در هفته‌های اخیر از سخت‌تر شدن محدودیت‌های مربوط به حجاب اجباری خبر داده بودند.

اسلام، آخوند ها، جمهوری اسلامی، دشمنان قسم خورده حقوق انسانی مردم و زنان و مردان و آزادی. آخوند خوب، آخوند مُرده است.

با این حال خبرگزاری ایسنا به نقل از مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، گزارش داده است که مقررات مربوط به پوشش در این دانشگاه هیچ تغییری نکرده است.

دریافت لینک کامل خبر

مجید سرسنگی در گفت‌وگو با ایسنا حضور «گشت ارشاد» در دانشگاه تهران را بشدت تکذیب کرده اما گفته است: «نیروهای انتظامات در محوطه دانشگاه حضور پیدا کردند تا به افرادی که حرمت روزه‌داری را حفظ نمی‌کنند تذکر داده شود».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران همچنین مدعی شده است که درگیری روز دوشنبه در این دانشگاه بین «دو گروه از دانشجویان، با تفکر و ایده‌های مختلف» بوده است.

هر ساله همزمان با گرم شدن هوا در ایران، مقام‌های انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی طرح‌هایی را برای مقابله با آنچه «بدحجابی» می‌خوانند به اجرا می‌گذارند.

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، حدود سه هفته پیش از آغاز طرح کنترل پوشش شهروندان خبر داد که وی از آنها به عنوان «طرح‌های امنیت اخلاقی و اجتماعی» نام برد.

فرمانده پلیس ایران همچنین هفته گذشته اعلام کرد که نیروی انتظامی همراه با «سازمان بسیج» تا پایان امسال «گشت‌های محله‌محور» به راه خواهد انداخت که به گفته او، «یکی از اهداف آن ارتقاء امنیت مردم است».

طرح‌های کنترل پوشش شهروندان و محدودیت‌هایی که بر زنان در ایران اِعمال می‌شود همواره با انتقاد نهادهای مدنی و سازمان‌های مدافع حقوق بشر روبه‌رو شده است.

دروغ های خمینی جنایتکار و جمهوری اسلامی تا قبل از به قدرت رسیدن کامل.