سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تحریم آمریکا علیه ۹ فرد و شرکت مرتبط با سپاه قدس (اتهام ارتباط با تروریسم) + اسامی

 ۶ فرد و ۳ شرکتی که آمریکا به اتهام ارتباط با تروریسم در فهرست تحریم قرار داده است. امریکا گفته ۶ فرد مرتبط با سپاه قدس هستند.

– مقداد امینی
– محمدحسن خدایی
– سعید نجف‌پور
– مسعود نیکبخت
– فواد صالحی
– محمدرضا خدمتی ولدزاقرد
– شرکت جهان ارس کیش
– تعاونی محمدرضا خدمتی و شرکا
– صرافی راشد

آمریکا شش فرد و سه شرکت ایرانی را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد. گفته شده امارات متحده عربی نیز تحریم‌هایی برای چند شخص و شرکت ایرانی وضع کرده است.

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا می‌گوید این افراد و شرکت‌ها بخشی از یک شبکه‌ ارزی گسترده برای تامین مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده‌اند.

سپاه پاسداران رژیم، سرمایه داران، دزد ها، تروریست ها، جنایتکاران، چماقداران، طالبان و داعشی ها، و خونخواران و شکنجه گران اسلامی، و دشمنان مردم ایران.

آقای منوچین گفته است این شبکه صدها میلیون دلار را به ارزهای دیگر تبدیل کرده‌اند و بانک مرکزی ایران هم در این امر “همدست” بوده و فعالانه دسترسی شبکه ادعایی آمریکا به حساب‌های بانکی خارجی را فراهم می‌کرده است.

اضافه شدن این افراد و شرکت‌ها در چهارچوب تحریم‌های موجود آمریکا است و ارتباطی به خروج آمریکا از برجام و برگرداندن تحریم‌های معلق شده یا وضع تحریم‌های تازه ندارد.

پاسدار قاسم سلیمانی کرمانی، جنایتکار و تروریست و آدمکش و داعش شیعه اسلامی در ایران. دشمن آزادی و دشمن ایران، و دشمن مردم ایران.

وزیر دارایی آمریکا بانک مرکزی ایران را متهم کرده است از دسترسی‌هایی که در امارات متحده داشته “سوءاستفاده” کرده تا “اقدامات مخرب” سپاه را تامین مالی کند.

او گفته آمریکا با امارات برای به هم زدن اقدامات شبکه ارزی ادعایی همکاری می‌کند.

در آغاز سال جاری خورشیدی بهای دلار و دیگر ارزهای خارجی در ایران به طور چشمگیری بالا رفت، تا جایی که دولت برای نگهداری دلار نزد شهروندان سقف تعیین کرد و قیمتی برای دلار وضع کرد و معامله دلار به بهایی جز آن را غیرقانونی دانست.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی ایران و برابری قانونی زنان و مردان ایرانی ـ سکولاریسم برای ایران.

مقام‌های دولت حسن روحانی می‌گویند اقدامات “دشمنان خارجی” و “اخلالگران داخلی” باعث این بحران ارزی شده است.

اعلام تحریم کسانی که “شبکه ارزی سپاه” معرفی شده‌اند، دو روز پس از آن انجام می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از توافق هسته‌ای ایران خارج شد.