جمعه, ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

حمله به نیروهای سپاه (تروریست ها و مدافعین حرم بشار اسد) در فرودگاه تیفور سوریه کار اسرائیل بود

حمله به نیروهای سپاه در فرودگاه تیفور سوریه کار اسرائیل بود

خبرنامه گویا ـ تلویزیون سوریه امروز (دوشنبه) از صدای چندین انفجار در اطراف فرودگاه تیفور در حومه حمص خبر داد و افزود، فرودگاه با چندین فروند موشک که ابتدا تصور می‌شد آمریکایی باشند، هدف گرفته شد. مسکو و دمشق بعدا اعلام کردند دو جنگنده اسرائیلی مرتکب این حمله شده‌اند. خبرگزاری رسمی سوریه نیز از وجود تلفات در پی این حملات خبر داد.

سپاه پاسداران رژیم، سرمایه داران، دزد ها، تروریست ها، جنایتکاران، چماقداران، طالبان و داعشی ها، و خونخواران و شکنجه گران اسلامی، و دشمنان مردم ایران.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)،‌ تلویزیون سوریه افزود، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه تعدادی از این موشک‌ها را رهگیری و منهدم کردند.

یک مقام سوریه نیز اظهار داشت، این حملات تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است. در این راستا دیده بان حقوق بشر سوریه مدعی شد، در این حملات موشکی به فرودگاه نظامی تیفور ۱۴ تن کشته شده‌اند که در میان آنها تعدادی ایرانی‌ نیز است.

یک منبع نظامی نیز گفت، سامانه‌های پدافند هوایی “سوریه” پنج فروند از هشت فروند موشک‌ شلیک شده را رهگیری و ساقط کردند و باقی به فرودگاه اصابت کرده است.

4_nfr.png

پاسداران رژیم، این افراد همان جنایتکاران و چماقداران و شکنجه گران در داخل ایران هستند. مرگ هر کدام از این جنایتکاران جای خوشحالی فراوانی دارد و به نفع مردم ستمدیده ایران است.

خبرگزاری فارس از کشته شدن چهار «مدافع حرم» ایرانی به نام‌های سید عمار موسوی از اهواز، مهدی لطفی نیاسر، اکبر زوار جنتی و مهدی دهقان یزدلی از تبریز، در حمله موشکی مذکور به پایگاه تی ۴ خبر داده است.

هم‌زمان در حالی که در ابتدا گفته شد این حمله، آمریکایی بوده اما مقامات وزارت دفاع آمریکا گزارش‌ها مبنی بر حمله هوایی این کشور به این پایگاه هوایی دولت سوریه را در ساعات اولیه صبح امروز تکذیب کردند.

سخنگوی پنتاگون اظهار داشت، به رغم اینکه اوضاع سوریه را از نزدیک دنبال می‌کند اما آمریکا دست به حمله هوایی در سوریه نزده است. این سخنگو افزود: آمریکا از تلاش‌های دیپلماتیک برای مواخذه مسؤولان استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه حمایت می‌کند.

در همین حال در اولین واکنش اسرائیلی به حمله موشکی به فرودگاه تیفور، آموس یدلین، اظهار داشت، اگر آمریکا حمله به حمص را تکذیب می‌کند این بدان معنی است که آمریکا این کار را نکرده و نیروی هوایی دیگری این حمله را انجام داده است.

سپاه قدس در این پایگاه چندین فروند هواپیمای بدون سرنشین را مستقر کرده بود.

ارتش اسرائیل پیش از این گفته بود که سپاه قدس در فرودگاه نظامی تیفور، پایگاهی برای ارسال سلاح و مهمات به حزب‌الله لبنان ایجاد کرده است.

قاسم سلیمانی کرمانی، و بشار اسد سوریه ای، دو جانی خونخوار و تروریست.

حمله شامگاه گذشته، سومین حمله اسرائیل به این پایگاه نظامی در دو ماه گذشته است.

یوآو گالانت، وزیر ساخت و ساز در کابنیه اسرائیل نیز به شبکه “کان” گفت: ما منافع مشخصی در سوریه داریم و خط‌قرمزها را تعیین کرده‌ایم و هرگز اجازه نخواهیم داد از سوریه سلاح به حزب‌الله لبنان منتقل شود.

آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل نیز به سایت یدیعوت آحارونوت گفت: نیروی هوایی در سوریه دوباره فعال شده است.

مسکو نیز تایید کرده که حمله کار جنگنده‌های اف ۱۵ اسرائیل بوده که از فراز لبنان و بدون اینکه وارد حریم هوایی سوریه شوند شلیک کرده‌اند. پیش از این حمله نیز ظاهرا هواپیماهای جاسوسی اسرائیلی بر فراز فرودگاه تیفور پرواز کرده‌اند.

گفتنی است پایگاه تیفور (T4) یا فرودگاه “التیاس” که نام محلی آن است، فوریه گذشته توسط نیروی هوایی اسرائیل در واکنش به ورود یک پهپاد منسوب به ایران به حریم هوایی اسرائیل هدف گرفته شد و ارتش این رژیم در آن زمان اعلام کرد، این پایگاه نظامی را هدف حملات هوایی خود قرار داد.