جمعه, ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

در ایران قیمت دلار به ۵۲۵۰ تومان رسید

بازار ارز درحالی نخستین روز هفته را با قیمت های صعودی آغاز کرد که تا ظهر ارز دولتی به صرافی ها فروخته نشد و در عین حال بسیاری از صرافی ها دست از کار کشیده اند.

به گزارش تسنیم، در پی سیر صعودی قیمت دلار که چند هفته ای است آغاز شده،  امروز این ارز با شروع طوفانی در بازار موجب ثبت قیمتی بیش از ۵۲۰۰ تومان هم شد.

ازبیکاری و فقر و نداری و آوارگی کارگران و اکثریت مردم شریف ایران… تا زندگی اشرافی و سرمایه دارانه آخوندهای بیکار و مفتخور و مرتجع، و سران و گماشتگان رژیم اسلامی.

نرخ دلار از صبح امروز با افزایش قیمت همراه بود و دقایقی قبل رکورد ۵۲۰۰ تومان را هم زد و تا ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز به قیمت ۵۲۵۰ تومان هم رسید.

فعالان بازار علت اصلی افزایش قیمت دلار در روز جاری را بالا بردن قیمت ارز تزریقی از سوی بانک مرکزی به صرافی های مجاز اعلام می کنند.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آخوند ها و عوامل و چماقداران اسلام سیاسی و جمهوری اسلامی موجب ذلت و گرانی و بدبختی و عقب ماندگی ایران هستند. آزادی و برابری قانونی زن و مرد ـ سکولاریسم برای ایران.

اما تعدادی از بازاری ها هم می گویند ارز نقدی کم شده و همین امر باعث بالا رفتن قیمت دلار شده است؛ البته صرافی ملی که ارز صرافی های مجاز را تامین می کند تا ظهر امروز نرخی برای آغاز فروش اعلام نکرده بود. و ساعتی قبل نرخ فروش ارز خرد را ۴۹۰۳ تومان و ارز عمده را ۴۸۹۸ تومان اعلام کرد.

عدم توزیع ارز به صرافی ها موجب شده تا بار دیگر صف های نسبتاً طولانی مقابل صرافی های خیابان فردوسی شکل بگیرد؛ هر چند این صرافی ها از خرید و فروش ارز امتناع کرده و پاسخ درستی به خریداران ارز نمی دهند.

از جمله دلایل عدم خرید و فروش ارز در برخی از صرافی های تهرانی تشدید تلاطم قیمت دلار در روزهای اخیر و بخصوص روز جاری است؛ بازاری ها می گویند هر زمان که قیمت دلار رو به بالاست کسی دلار نمی فروشد چراکه نمی تواند دوباره همان میزان را به خزانه خود برگرداند.