سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

هفتمین روز اعتصاب و تحصن کارگران شرکت فرآورده های روغنی ایران (فریکو سیرجان)

کارگران شرکت فراورده های روغنی ایران (فریکو سیرجان) هفتمین روز اعتصاب و تحصن خود در مقابل کارخانه را پشت سر گذاشتند

اتحادیه آزاد کارگران ایران ـ کارگران شرکت فراورده های روغنی ایران (فریکو سیرجان) هفتمین روز اعتصاب و تحصن خود در مقابل کارخانه را پشت سر گذاشتند.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر اصلاح طلبان اسلامی ـ زنده باد آزادی و برای زنان و مردان ـ سکولاریسم برای ایران

بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران شرکت فریکو سیرجان به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه هفتم اسفند ماه حدود ۴۵۰ کارگر  این شرکت هفتمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. این کارگران از زمان شروع اعتصاب بطور شبانه روزی در مقابل کارخانه حضور دارند تا کارفرما بدون پرداخت حقوقهای معوقه آنان قادر به خروج روغنهای دپو شده از انبار شرکت نشود.

میلیاردر های و جنایتکاران سپاه پاسداران، تروریست ها، چماقداران، و داعشی ها و خونخواران اسلامی در ایران.

بنا بر این گزارش، در پی هفت روز اعتصاب کارگران شرکت فریکو، دیروز ششم اسفند ماه هیات مدیره این شرکت با تشکیل جلسه ای در تهران ابلاغیه ای را تنظیم  و امروز آنرا به اطلاع کارگران رساند. در این ابلاغیه کارفرما با قراردادن شرط بازگشت بکار کارگران در روز نهم اسفند ماه، اعلام کرده است در این صورت حقوق بهمن ماه کارگران را دهم اسفند و در صورت ادامه تولید، حقوق اسفند آنان را روز ۲۲ اسفند پرداخت خواهد کرد.

تنظیم این ابلاغیه از سوی هیات مدیره این شرکت و دادن وعده پرداخت حقوق بهمن و اسفند با شرط بازگشت بکار کارگران در حالی است که هنوز حقوق مهر و آبانماه کارگران پرداخت نشده است و کارفرما در این ابلاغیه صحبتی از چگونگی پرداخت عیدی و پاداش کارگران به میان نیاورده است.

بنا به اظهار کارگران شرکت فریکو سیرجان، کارفرما با این وعده ها قصد  شکستن اعتصاب و پایان دادن به تحصن کارگران در مقابل کارخانه را دارد تا قادر به تخلیه انبار شرکت از روغنهای دپو شده شود. به همین دلیل آنان اعلام کرده اند تا زمان واریز حقوقهای معوقه به حسابهایشان، به اعتصاب و تحصن شبانه روزی خود در مقابل کارخانه ادامه خواهند داد.