سه شنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۶
آخرین اخبار : 

کارشناسان اعلام کردند: «ایران ۱۰ پایگاه نظامی در سوریه دارد که دو قرارگاه در نزدیکی مرز اسرائیل است»

به گزارش تایمز اسرائیل، بنا به گزارش نیویورک تایمز، نزدیک به ۲۰هزار رزمنده‌ی تعلیم‌دیده‌ در تهران در این کشورند، و پس از رفع تهدید داعش، اکنون بر اسرائیل تمرکز دارند.

کارشناس یک اتاق فکر آمریکایی گفت ایران ۱۰ پایگاه نظامی در سوریه دارد که شبه‌نظامیان وفادار به رژیم پرزیدنت بشار اسد را برای جنگ احتمالی با اسرائیل تعلیم می‌دهد. همچنین دو تا از تأسیسات کلیدی آن در نزدیکی مرز اسرائیل قرار دارد.

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.

بنا به گزارش روز دوشنبه‌ی نیویورک تایمز، نزدیک به ۲۰هزار رزمنده از گروه‌های مختلف شبه‌نظامی در سراسر کشور جنگزده از سوی کارکنان نظامی ایرانی آموزش دیده‌اند، که «بازوی واقعی» تهران در سوریه‌ را تشکیل می‌دهند.

اسرائیل سال‌ها هشدار داده است که ایران در پی استقرار نظامی خود در سوریه است. بنا به تحلیل‌های سیاسی و نظامی، تهران، که در جنگ داخلی سوریه به حمایت اسد برخاسته است، برای ایجاد پایگاه‌های هوایی و دریایی در سوریه کوشیده است تا از آنجا بتوانند سازمان تروریستی حزب‌الله و گروه‌های دیگر شیعه را مسلح کرده و نیز خود به طور مستقیم حمله‌هایی علیه کشور یهود صورت دهد.

جواد طریف، یکی از سران جنایتکار رژیم که ماموریت دارد که حقایق دردناک و ظلم و ستم بر مردم ایران  را با لبخندهای بیشرمانه دروغین وارونه نشان دهد.

در ماه نوامبر، عکس‌های ماهواره‌ای اسرائیلی بر گزارش بی‌بی‌سی مبنی بر این که ایران در حال تأسیس پایگاه دائمی نظامی در سوریه، پنجاه کیلومتری مرز شمالی اسرائیل، صحه گذاشتند.

تصاویر ایمج‌سات اینترنشنال که حاداشوت نیوز منتشر شد از نوسازی و تعمیراتی نشان داشت که اخیرا در محل، الکیسوه، ۱۳ کیلومتری جنوب دمشق، پایتخت سوریه، صورت گرفته‌اند.

ایران بارها این ادعاها را انکار کرده است، و محمدجواد ظریف وزیر خارجه در حاشیه‌ی کنفرانس امنیت مونیخ روز دوشنبه گفت ایران در سوریه پایگاه نظامی ندارد.

نیویورک تایمز همچنین به نقل از اعضای گروه شبه‌نظامی گفته است طرح‌هایی برای «همکاری» در زدوخوردهای احتمالی آتی تنظیم شده، و دست کم دو تن از رهبران شبه‌نظامی‌های عراق در ماه‌های اخیر از مرز لبنان با اسرائیل بازدید کرده‌اند.

گزارش دوشنبه حاکی است که صدها و یا هزارها مقام نظامی رسمی نظامی ایران در سوریه‌اند و نزدیک به ۶۰۰۰ از رزمنده‌های تعلیم‌دیده در ایران در این کشور از اعضای حزب‌الله‌اند و دیگران از بنا لبنان، عراق، أفغانستان، پاکستان، و دیگر کشورها آمده‌اند. بنا به این گزارش، بیشتر آنها به جنگ علیه مسلمانان غیر شیعه و غیرمسلمانان را از نظرگاه‌های مذهبی می‌نگرند.

علی آلفونه، از پژوهشگران شورای آتلانتیک در ایالات متحده به نیویورک تایمز گفته است، پس از خنثی‌ کردن تهدیدات گروه تروریستی سنی داعش، شبه‌نظامیان وفادار به اسد اکنون تمرکز خود را به جبهه‌ی اسرائیل معطوف کرده‌اند.

متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید