سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

درخواست ۱۴ سناتور آمریکایی برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران / بدلیل برنامه موشک‌های بالستیک ایران

العربیه، فارسی: شماری از سناتورهای آمریکایی، روز پنج‌شنبه هشتم فوریه، از دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورشان خواستند تا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کند.

وبسایت «مارکو روبیو» نامه‌ای با امضای ۱۴ سناتور آمریکایی را منتشر کرده که از ترامپ خواسته‌اند، تحریم‌ها علیه ایران را افزایش دهد.

میلیاردر های و جنایتکاران سپاه پاسداران، تروریست ها، چماقداران، و داعشی ها و خونخواران اسلامی در ایران.

به گزارش صدای آمریکا، آقای روبیو به همراه «تاد یانگ» سناتور جمهوریخواه ایالت ایندیانا نامه را تهیه و به امضای سایر سناتورها رسانده‌اند.

دلیل اصلی درخواست این ۱۴ سناتور برای تشدید تحریم های ایران، برنامه موشک‌های بالستیک ایران اعلام شده است.

در بخشی از نامه این سناتورها آمده است: «ایران به طور فعال به دنبال برنامه موشکی بالیستیک است که تهدیدی برای نیروهای اعزامی ما، متحدان ما و منافع ما است. باور داریم که تمرکز بر تهدید فزاینده برنامه موشکی ایران اهمیت دارد».

از زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، تا فقر کارگران و خانواده های کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده. آیا موشک سازی لازم است و یا رسیدگی زندگی اکثریت فقیر و بدبخت و آواره در ایران؟

 سناتورهای آمریکایی خواستار همکاری با دولت دونالد ترامپ برای حفاظت از ایالات متحده و متحدان در برابر تهدید ایران شده‌اند.

براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که بعد از توافق هسته‌ای تصویب شد، ایران از آزمایش موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی منع شده است. بنابراین ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای غربی بر این باورند که تهران با دست زدن به آزمایش‌های موشکی، قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است.

سناتورهای آمریکایی در نامه خود ضمن هشدار درباره همکاری احتمالی ایران و کره شمالی در زمینه موشکی، به رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد کردند تا نهادهای داخل ایران از جمله نیروی هوایی سپاه پاسداران را تحریم کند.

این نامه را سناتورها مارک روبیو، تاد یانگ، جان کورنین، تام کاتن، جیمز اینهوف، تد کروز، استیو داینز، کوری گاردنر، شلی مور کاپیتو، جان باراسو، دیوید پردو، دین هلر، جیمز ریچ و جانی آیزاکسون امضا کرده اند.