سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

سالانه به ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار؛ کمک مالی ایران به حزب‌الله لبنان + فیلم

العربیه، فارسی: موسسه بین‌المللی «دفاع از دموکراسی» در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد ایران سالانه مبلغ ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیون دلار به فعالیت‌های تروریستی شبه نظامیان حزب الله لبنان کمک مالی می کند.

تیلور ستابلتون، کارشناس روابط خارجی و خاورمیانه در موسسه بین المللی «دفاع از دموکراسی» در حساب تویتر خود به «حمایت ایران از تروریسم» اشاره کرد و نوشت: «ایران سالانه مبلغ ۷۰۰ تا۸۰۰ میلیون دلار به فعالیت های تروریستی شبه نظامیان حزب الله لبنان کمک مالی می‌کند».

 این گزارش افزود که ایران در ابتدا سالانه ۱۰۰ میلیون دلار به حزب الله لبنان کمک مالی می‌کرد اما بعدها این مبلغ به ۲۰۰ میلیون دلار در سال افزایش یافت.

فروش نوزادان در ایران منجمله خبرهای مداوم است.

بنا بر این گزارش، سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ با افزایش قیمت نفت، میزان کمک مالی ایران به حزب الله به ۳۵۰ میلیون دلار در سال رسید.

در سال ۲۰۰۹ با شدت گرفتن تحریم‌های بین المللی هسته‌ای علیه ایران و نیز کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی، کمک مالی ایران به حزب الله لبنان به میزان ۴۰ درصد کاهش یافت.

بودجه سال نود و هفت و میلیارد ها میلیارد پول مردم بیچاره و منابع ایران به جیب آیت الله های مرتجع حکومتی می رود.

بر اساس گزارش موسسه بین‌المللی «دفاع از دموکراسی» ک ماه سپتامبر ۲۰۱۷ تهیه شده، ایران کمک مالی به حزب الله را در پی مشارکت این گروه شبه نظامی در جنگ سوریه وحمایتش از رژیم بشار الاسد، افزایش داد.

از زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، تا فقر کارگران و خانواده های کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده.

این گزارش می‌افزاید، مجددا این مبلغ در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به دلیل فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها کاهش یافت.

موسسه بین‌المللی «دفاع از دموکراسی» به افزایش کمک‌‎های مالی ایران به حزب‌الله لبنان در سال‌های اخیر اشاره و تاکید کرد: «ایران در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، کمک مالی سالانه خود به حزب الله لبنان را به سطح ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار افزایش داد».