جمعه, ۴ اسفند , ۱۳۹۶
آخرین اخبار : 

 اسماعیل عبدی (عضو زندانی هیات‌ مدیره‌ی کانون صنفی معلمان ایران) علیرغم بیماری به زندان بازگشت

 اسماعیل عبدی عضو زندانی هیات‌ مدیره‌ی کانون صنفی معلمان ایران که پیش‌تر در ۱۷ دی‌ماه سال جاری به مرخصی چند روزه اعزام شده بود به دلیل عفونت ریه‌ی چپ، مبتلا به آسم خفیف شده و در خواب دچار حمله‌ی آسمی می‌شود. به گفته‌ی پزشک متخصص، فشارهای عصبی ناشی از زندان می‌تواند بیماری را تشدید کند با این حال آقای عبدی ساعتی پیش در حالی که چند تن از اعضای کانون صنفی معلمان تهران او را همراهی می‌کردند به زندان اوین بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان روز ۱۷ دیماه به مرخصی ۴ روزه از زندان اوین اعزام شد.

از زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، تا فقر کارگران و خانواده های کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده.

در طی دوره مرخصی، بعد از مراجعه‌ی اسماعیل عبدی به پزشک فوق‌تخصص ریه و انجام آزمایشات «اسپیلومتری» و «سی‌تی اسکن» مشخص شد که به دلیل تنفس طولانی در محیط بسته‌ی زندان، دچار آسم خفیف شده است و اگر این روند ادامه پیدا کند بیماری او تشدید شده و پیشرفت خواهد کرد.

در ادامه روند پیگیری درمانی، مرخصی آقای عبدی که چهار روزه بود برای پنج روز دیگر تمدید شد.

نهایتا با پایان دوره مرخصی و با توجه به عدم تمدید آن، اسماعیل عبدی در حالی که توسط تعدادی از اعضای کانون صنفی معلمان همراهی می شد امروز به زندان اوین بازگشت.

بازگشت این فعال صنفی به زندان در حالی صورت میگیرد که به دلیل عفونت ریه‌ی چپ، مبتلا به آسم خفیف شده و در خواب دچار حمله‌ی آسمی می‌شود. به گفته‌ی پزشک متخصص، فشارهای عصبی ناشی از زندان می‌تواند بیماری را تشدید کند.

لازم به یادآوری است که  آقای عبدی بدنبال تایید حکم پنج سال حبس در دادگاه تجدید نظر، نوزدهم آبانماه ۹۵ بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

آقای عبدی به دلیل فعالیت های صنفی خود در حوزه حقوق معلمان ایران بازداشت و محکوم شده بود.

مرگ بر حسن روحانی قاتل و جنایتکار ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر اصلاح طلبان اسلامی.

در بهمن ماه ۹۵، سمانه اسدخانی، وکیل اسماعیل عبدی، از رد درخواست اعاده دادرسی موکل خود خبر داد.ه بود.

اسدخانی گفت: “برای حکم ۵ سال حبس صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر درخواست اعاده دادرسی داده بودیم که این درخواست در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور در قم، رد شد”.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آخوند خوب، آخوند مُرده است. زنده باد آزادی ایران، و سکولاریسم برای ایران.

این وکیل دادگستری افزود: “برای رد درخواست دلیل خاصی نیاورده‌اند و تنها بیان شده که رای اولیه مطابق قانون صادر شده و اعاده دادرسی مردود است”.