چهارشنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

نان از اول آذر گران می‌شود + قیمت های جدید

در ادامه افزایش قیمت کالا و خدمات در ایران، ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت نان موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری‌های ایران قیمت نان از نخستین روز آذر امسال ۱۵ درصد گران‌تر خواهد شد.

عکس- آرشیو

به گزارش رادیو  زمانه، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران سه‌شنبه ۲۳ با تائید خبر افزایش قیمت نان، گفت که اتحادیه‌ها خواستار افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان شده بودند.

به گفته او، افزایش قیمت نان «مشروط به بهبود کیفیت» شده است.

فقر و بدبختی نسل سوخته بعد از انقلاب و جمع آوری غذا از سطل زباله توسط دختران جوان ایرانی!

فاضلی در باره نحوه نظارت بر کیفیت نان از سوی دولت و نهادهای ناظر جزئیات بیشتری بیان نکرد اما گفت که «با دولتی بودن نان مخالف است» و نان باید به صورت تک‌نرخی عرضه شود.

در پیوند با همین موضوع قاسم زراعتکار رئیس اتحادیه نانوایان سنتی به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت که قیمت نان در تهران توسط اتاق اصناف و در شهرستان‌ها توسط استانداری یا فرمانداری‌ها مشخص خواهد شد.

از اکثریت مردم رنجدیده و فقیر و بدبخت ایران، تا زندگی اشرافانه و سرمایه دارانه سران و گماشتگان و چماقداران و آخوند ها و آیت الله های رژیم جنایتکاران اسلامی.

اتحادیه نانوایان ایران چندی پیش در نامه‌ای به ستاد تنظیم بازار خواستار افزایش قیمت نان شده بود. همزمان با این درخواست، خسرو تاج قائم مقام پیشین وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفته بود که دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان در سال ۱۳۹۶ ندارد.

برخلاف گفته این مقام دولتی ستاد تنظیم بازار قیمت انواع نان را ۱۵ درصد افزایش داده است.

فروش نوزادان در ایران منجمله خبرهای مداوم است که می بینیم.

بر اساس اعلام ستاد تنظیم بازار قیمت یک قرص نان لواش دولتی در حال حاضر ۲۱۰ تومان و قیمت نان با آراد آزاد ۳۰۰ تا ۳۵۰ است که پس از اجرایی شدن افزایش ۱۵ درصدی قیمت‌ها به بیش از ۲۴۰ تومان خواهد رسید.

همچنین قیمت یک قرص نان بربری با سهمیه آرد دولتی در تهران ۷۰۰ تومان و بدون آرد سهیمه دولتی ۱۰۰۰ و ۲۲۵۰ تومان گزارش شده است. مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار قیمت بربری با آرد دولتی را به ۸۰۵ تومان افزایش خواهد داد.

سرمایه داران و میلیاردر های سپاه پاسداران، عوامل ترور و سرکوب و جنایت در جمهوری اسلامی، یکی از دلایل فقر و بدبختی و عقب ماندگی در ایران. اینها دشمن ایران و مردم ایران هستند.

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت یک قرص نان سنگ با آرد یارانه‌ای  نیز از ابتدای آذر امسال ۱۲۰ تومان گران‌تر خواهد شد. قیمت سنگ با آرد دولتی در حال حاضر ۸۰۰ تومان و قیمت آزاد آن ۱۳۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان است.

قیمت یک قرص نان تافتان دولتی هم از هفته آینده از ۴۰۰ تومان به ۴۶۰ تومان افزایش می‌یابد. نرخ هر یک عدد تافتون با آرد غیرسیهمه‌ای نیز ۶۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان است.

از فقر و بدبختی اکثریت ایرانیان تا زندگی اشرافی آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی.

محسن بهرامی‌ارضی‌اقدس دبیر کارگروه تنظیم بازار ایران یک‌روز پیش افزایش قیمت نان پس از سه سال را «طبیعی» و ناشی از «افزایش دستمزدها و قیمت انرژی» دانسته بود.

براساس اعلام منابع دولتی سرانه مصرف نان در ایران شش برابر میانگین جهانی است. میزان مصرف سالانه نان در ایران هم نزدیک به ۱۵ میلیارد تن گزارش شده است.

انواع نان قیمت‌های فعلی هر عدد نان حداکثر قیمت‌های هر عدد نان از اول آذر:

سنگگ ۸۰۰ تومان۹۲۰ تومان

بربری ۸۰۰ تومان۹۲۰ تومان

تافتون۴۰۰ تومان۴۶۰ تومان

لواش۲۲۰ تومان ۲۵۰ تومان