چهارشنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

علیرضا ثقفی، روزنامه‌نگار و فعال کارگری برای تحمل سه سال زندان به اوین فراخوانده شد

یک منبع مطلع به کمپین حقوق بشر در ایران گفت علیرضا ثقفی، روزنامه‌نگار و فعال کارگری، روز دهم آبان ماه ۱۳۹۶ از سوی دادستانی تهران برای سپری کردن حکم سه سال زندان خود احضار شده است.

منبع مطلع به کمپین گفت ماموران دادستانی بدون ارسال احضاریه و تکمیل مراحل قضایی، روز دهم آبان ماه با حکم جلب و ورود به منزل وارد خانه این فعال کارگری شده‌اند و پس از اطلاع از عدم حضور او، حکم را به اعضای خانواده‌اش ابلاغ کرده و خواسته‌اند روز سیزدهم آبان خود را به دادسرای اوین معرفی کند: «ماموران بدون احضاریه  کتبی قبلی و با حکم جلب که به امضای دادسرای اوین رسیده بود وارد شدند، حکم ورود به منزل را هم داشتند ولی بعد که متوجه شدند آقای ثقفی در خانه نیست، همانجا صورتجلسه کردند که روز شنبه یعنی سیزدهم آبان خودش را برای اجرای حکم به دادسرا معرفی کند.»

در سرکوبگری و سانسور و ممنوعیت و زندانی کردن و شکنجه و اعدام و تیر باران و خونریزی و جنایت و هزاران نقض حقوق بشر، هیچگونه تفاوتی مابین فاشیست های اسلامی داعش و طالبان و رژیم و آخوند های جمهوری اسلامی وجود ندارد. جمهوری اسلامی و آخوند های ایران، داعشی های جنایتکار وطنی هستند.

علیرضا ثقفی خراسانی، یازدهم اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ به اتهام شرکت در مراسم روز جهانی کارگر، از سوی ماموران وزارت اطلاعات در پارک لاله تهران بازداشت و پس از چهل روز با قرار وثیقه آزاد شد. شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه در بهمن ۱۳۸۸ این فعال کارگری را به ۳ سال زندان محکوم کرد و حکم سال ۱۳۸۹ در دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شد.

منبع مطلع به کمپین گفت در طول هفت سال از زمان قطعی شدن حکم در سال ۱۳۸۹، دادستانی تهران بارها علیرضا ثقفی را شفاهی یا تلفنی احضار کرده ولی احضاریه کتبی و یا اقدام قانونی برای بازداشت او انجام نداده است. این منبع دلیل صدور حکم جلب این فعال کارگری را پس از هفت سال، ترس از فعالیت‌های صنفی و سندیکایی کارگران عنوان کرد و به کمپین گفت: «در این چند سال گاهی احضار شفاهی یا تلفنی می‌کردند و یا به وثیقه‌گذار اخطار می‌دادند ولی اقدام جدی برای بازداشت نداشتند، آقای ثقفی علاوه بر روزنامه‌نگار بودن در کانون مدافعان حقوق کارگر هم فعالیت می‌کنند و ظاهرا موج جدید اعتراضات کارگری در ایران، موجب جلب ایشان و بقیه فعالان کارگری شده است.»