چهارشنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

خونریزی دستگاه گوارشی؛ وضعیت زندانی سیاسی «علیرضا گلی‌پور» در هجدهمین روز اعتصاب

علیرضا گلی پور، زندانی امنیتی علیرغم خونریزی دستگاه گوارشی و کاهش وزن همچنان در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد. آقای گلی پور به عدم اعمال نظر پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل کیفر معترض است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آزیتا قره‌بیگلو وکیل مدافع علیرضا گلی‌پور، طی گفتگویی امروز به گزارشگر هرانا گفت: “حال موکلم أصلا خوب نیست از دیروز دستگاه گوارشش شدید خونریزی کرده و همچنان در اعتصاب غذا است، علیرضا از روز ۲۰ مهر ماه در حال اعتصاب غذا است”.

ایران را از وجود ننگین مفت خور ها و آخوند های سربار و جنایتکار و عقب مانده و دشمن ایران آزاد خواهیم کرد.

خانم قره‌بیگلو افزود: “علیرضا گلی‌پور از مشکلات جسمانی زیادی رنج می برند، از جمله مشکل قلب، کبد و درحال حاضر خونریزی داخلی دارند”.

این وکیل دادگستری آخرین اطلاعات پزشکی موکل خود را بدین شرح توصیف کرد: “وزن شدید کم کرده است، تا الان ١۵ کیلو گرم وزن کم کرده و فشارش رو  ۶ بوده است”.

ایران و مردم ایران یک دشمن واقعی دارند، و آن هم رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی و آخوند ها که دشمنان قسم خورده پیشرفت ایران هستند.

به گفته وکیل آقای گلی‌پور، این زندانی طبق قوانین و آنچه که پزشک قانونی گفته است مشمول حکم عدم تحمل کیفر می شود اما چون این امر محیا نشده است این زندانی اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کرده است.

پیشتر آزیتا قره‌بیگلو در گفتگوییگفته بود که عدم تحمل کیفر گلی‌پور توسط پزشکی قانونی تایید و به دادستانی ارسال شده است.

علیرضا گلی‌پور، عضو بنیاد ملی نخبگان کشور و دانشجوی دکتری رشته مهندسی برق در آلمان، از سال ۹۱ به خاطر جرائم امنیتی در زندان اوین بوده است.