یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶
آخرین اخبار : 

رئیس سازمان بهزیستی: تولد سالانه ۳۰ هزار کودک معلول در کشور

سبزوار ـ رئیس سازمان بهزیستی گفت: سالانه حدود ۳۰ هزار کودک معلول براثر مشکلات ژنتیکی در سطح کشور متولد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نوشیروان محسنی بندپی ظهر شنبه در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های جامعه بهزیستی سبزوار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، سالانه  حدود ۳۰ هزار کودک معلول براثر مشکلات ژنتیکی در سطح کشور متولد می‌شوند، اظهار کرد: تکلیف سازمان بهزیستی در برنامه ششم توسعه بحث غربالگری، شنوایی‌سنجی و تنبلی چشم است که باید این موضوع به بالای ۹۵ درصد برسد.

وی افزود: مهم‌ترین کاری که دولت پیشنهاد و مجلس با اجرای آن موافقت کرده  بحث غربالگری ژنتیک ازدواج است که با اجباری کردن این اقدام امیدوار هستیم بتوان معلولیت زایی را کنترل و کاهش دهیم.  

رئیس سازمان بهزیستی در بحث توانمندسازی معلولان نیز تصریح کرد: استاندارد کردن خدمات استراتژی مراقبت در منزل از راهبردهای مهم سازمان است تا بتوان در طول برنامه ششم  به آخرین دستاوردهای علم روز دنیا در رابطه با سرعت بخشیدن به بحث توانمندسازی معلولان جسمی. حرکتی و ذهنی روانی و شناسایی دقیق و مداخله استاندارد کودکان اوتیسم و بازگشت  به‌موقع آن‌ها به جامعه اقدام کرد.  

محسنی بند تأکید کرد: ساخت هر واحد برای خانواده‌های معلول درمجموع ۳۰ میلیون تومان  هزینه نیاز دارد که ۱۵ میلیون توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ۱۰ میلیون توسط سازمان بهزیستی و ۵ میلیون کمک‌های خیرین تأمین اعتبار می‌گردد. 

 وی اضافه کرد: همچنین مبلغ ریالی ساخت  مسکن خانواده‌های یک معلول و زنان سرپرست خانوار نیز  در برنامه ششم  به ۲۰ میلیون  کمک بلاعوض  افزایش‌یافته است.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در رابطه با ساخت مسکن خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی نیز هم‌اکنون ۴۶ واحد مسکن در سطح کشور در حال ساخت است که متأسفانه به دلیل اینکه خانواده‌ها درآورده اولیه دچار مشکل هستند کار ساخت به‌کندی پیش می‌رود.