دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶
آخرین اخبار : 

وزیر آموزش و پرورش رژیم اسلامی: نبود وسایل گرمایشی ایمن در ۴۲درصد مدارس

هشتصد مدرسه تخریبی در استان کرمان وجود دارد

وزیر آموزش و پرورش گفت که متاسفانه ۴۲درصد مدارس ما سیستم گرمایشی ایمن ندارند. وی در ادامه با اشاره به اینکه هنوز مدارس کپری داریم، اضافه کرد “در حدود هزار کلاس گلی  و نزدیک به ۲هزار کلاس کانکسی داریم. البته تعداد آن‌ها بسیار کم است و اعتبار زیادی نیاز ندارد”.

به گزارش  مهر، وزیر آموزش و پرورش در برنامه تیتر امشب گفت: “در سال تحصیلی گذشته در برخی از استان ها مثل سیستان و آذربایجان غربی و خوزستانبا طرح خانه به خانه افرادی که در سن تحصیل بودند را به تحصیل بازگرداندیم”.

سید محمد بطحایی با بیان اینکه ۱۳دانش‌آموز امروز وارد مدرسه شدند، گفت: “دانش‌آموزان در ۱۰۶ هزار مدرسه و حدود ۵۰۰هزار کلاس همراه با ۹۵۰هزار نفر معلم سال تحصیلی را آغاز کردند”.

وی گفت: “تعداد دانش‌آموزان ما رشد دو درصدی داشته است و تا سال۱۴۰۵، ۱۶میلیون دانش‌آموز خواهیم داشت”.

هشتصد مدرسه تخریبی در استان کرمان وجود دارد

همزمان با آغاز سال تحصیلی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از وجود ۸۰۰ مدرسه تخریبی در این استان خبر داد.

به گزارش مهر، محمد محسن بیگی ظهر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: “فعالیت بازگشایی مدارس با پروژه مهر آغاز می شود و از آبان ماه سال گذشته پروژه مهر برای امسال برنامه ریزی شد.

وی ساماندهی نیروی انسانی، تجمیع مدارس، بازسازی مدارس، فضا و تجهیزات مدارس در پروژه مهر برنامه ریزی شده است، افزود: “۴۵ هزار نفر نیرو در استان کرمان حضور دارند، با توجه به پراکندگی استان کرمان تامین نیرو یکی از مشکلات موجود در مدارس است”.

محسن بیگی با اشاره به فعالیت ۲۴۳ مدرسه کمتر از پنج نفر طی سال گذشته در استان کرمان، گفت: “فعالیت این مدارس با هدف جلوگیری از بی سوادی در استان است”.