یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶
آخرین اخبار : 

شکنجه روانی و تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی در زندان گوهر دشت

ادامه قطع ملاقات و استمرار اعتصاب غذاى زندانیان سیاسى عقیدتى زندان گوهردشت

به گزارش حصار کانون حمایت از فعالان سیاسى و عقیدتى: روز چهارشنبه ١٨ مرداد ماه مراجعه خانواده هاى زندانیان اعتصابی انتقال یافته به انفرادی از سالن ١٠ بند ۴ جهت ملاقات با عزیزانشان بدون نتیجه بود و نتوانستند با انان دیداری داشته باشند.

زندانیان سیاسی و عقیدتی سالن ١٢ بند ۴ دوهفته پیش با ضرب و شتم به سالن ١٠بند ۴ منتقل شدند . تعدادى از این زندانیان بدلیل این انتقال اجبارى توام با خشونت شروع به اعتصاب غذا کرده و خواستار بازگردانده شدن به سالن سابق خود شدندکه تعدادی از انان به انفرادی منتقل شده اند.

که اسامى پنج نفر از انان : ابوالقاسم فولادوند،‌ سعید ماسوری، حسن صادقی،‌ رضا اکبری منفرد و جعفر اقدامی مى باشد .

این افراد به اعتصاب غذای خود در انفرادى ادامه داده و تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سالن ١٠ هم با اعتصاب غذای خود خواستار بازگرداندن همبندیانشان به سالن شده اند.

به زندانیانی که به انفرادی منتقل شده و در حال اعتصاب غذا هستند،‌ گفته شده که تا اعتصاب غذای خود را نشکنند به آنان اجازه  ملاقات داده نخواهد شد. این انتقال و جابجایی تنها بدلیل سرکوب و شکنجه بیشتر انان صورت گرفته و میتواند پیامدهاى ناگوارترى را بدنبال داشته باشد.

در تمام نقاط این سال حتی در سرویس های بهداشتى دوربین و دستگاههاى شنود کارگزارى شده تا فضاى امنیتى کاملى برای این زندانیان سیاسى و عقیدتى ایجاد کنند.لازم به ذکر است که تمام پنجره و منافذ سالن ١٠ با ورق هاى فلزى پوشیده شده تا این زندانیان علاوه بر قطع ارتباط کامل با بیرون، از استنشاق هواى ازاد هم بهره ایى نداشته باشند.

زندانیان منتقل شده به انفرادی و سالن ١٠ از حداقل وسایل ابتدایی مانند لباس مناسب هم برخوردار نشده وکلیه وسایل انان در بند سابق مانده و به انان مسترد نشده است.

خانواده این زندانیان بشدت در نگرانی بسر میبرند وخواهان دخالت مجامع حقوق بشرى براى حل مشکل عزیزانشان و بازگرداندن انها به محل سابقشان و دیدار انان هستند.

کانون حصار از تمامی مجامع حقوق بشرى خواستار پیگیری و رسیدگى به وضعیت وخیم زندانها مخصوصا زندان گوهردشت (رجایى شهر کرج) را دارد.

رونوشت :مردم ایران

خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشرایران

اقای سید رعدالحسین کمیسر حقوق بشر سازمان ملل

سازمان عفو بین الملل

صلیب سرخ جهانی