سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اجاره کارخانه پارسیلون خرم‌آباد به ۳ چوپان و دریافت مبلغ سالانه ۱۰۰ میلیون تومان!

کارخانه پارسیلون، تولیدکننده الیاف واقع در خرم آباد که تولید آن متوقف و صدها کارگرش با دستمزدهای معوقه بلاتکیفند، با تعداد معدودی کارگر کارش را از سر گرفته. محوطه این کارخانه هم برای چرای گوسفندان به ۳ چوپان اجاره داده شده است.

به گزارش زمانه، پارسیلون که پیش از خصوصی‌سازی حدود دو هزار کارگر داشت، از چند سال پیش با مشکلات مالی رو به رو بوده است. در نهایت هم تولید کارخانه متوقف شده و صدها کارگر آن با ماه‌ها دستمزد پرداخت نشده به حال خود رها شده اند.

عکس از آرشیو است.

در پی اعتراض های پی در پی کارگران و تجمع آنان مقابل نهادهای مختلف دولتی، پاییز سال ۹۵ استاندار لرستان از واگذاری کارخانه به کنسرسیومی متشکل از چند بانک و نهاد دیگر بستانکار خبر داد که ظاهرا قرار بود مشکلات تولید را برطرف و کارخانه را دوباره راه‌اندازی کنند.

چندی بعد اما اعلام شد مدیریت کارخانه به شرکت‌ آتیه دماوند واگذار شده تا کارخانه بازگشایی شود.

کارگران در دوران بلاتکلیفی خود بارها به نهادهای مختلف متوسل شده‌اند و از جمله تجمعات روزمره‌ای مقابل استانداری لرستان، اداره کل دادگستری خرم آباد و سایر نهادها داشته‌اند.

عکس از آرشیو است.

 روز ۱۹ اسفند سال ۹۵، کارگران همراه خانواده‌هاشان مقابل ساختمان استانداری لرستان اجتماع کردند. آن‌ها خواهان پرداخت ۴۱ ماه دستمزد به تعویق افتاده خود، تعیین شدن تکلیف واگذاری کارخانه و از سرگرفتن تولید شدند.

گزارش خبرگزاری تسنیم از تازه‌ترین تحولات در پارسیلون حاکی است محوطه کارخانه در ازای مبلغ سالانه ۱۰۰ میلیون تومان برای چرای گوسفندان به ۳ چوپان اجاره داده شده است.

تعداد معدودی از کارگران رسمی کارخانه هم در بخش کوچکی که راه‌اندازی شده، به کار گرفته شده‌اند.