سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

اعتصاب غذای ۱۰۰ کارگر ذوب‌آهن اردبیل در مسجد شهر + وعده های حیله گرانه خمینی مبنی آب و برق مجانی…

حدود صد تن از کارگران ذوب‌ آهن اردبیل که ماه‌هاست دستمزد نگرفته‌اند در مسجد «میرزا علی‌اکبر» اردبیل اعتصاب غذا کردند. کارگران پیش از این بارها مقابل استانداری و اداره کار شهر تجمع کرده بودند اما هر بار این دو نهاد آن‌ها را به یکدیگر پاس داده‌ بودند.

به نوشته خبرگزاری تسنیم، ناصر عتباتی دادستان استان اردبیل، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به خواست‌های کارگران گفته است: «متأسفانه در جریان این تحصن و اعتراض حتی یک نفر از مسئولان در بین کارگران حاضر نشده بود و اگر دستگاه قضایی به این موضوع ورود پیدا نمی‌کرد، مشکلات بیشتری در این حوزه رخ می‌داد.»

عتباتی گفته است مجموع مطالبات حدود ۱۰۰ کارگر ذوب‌آهن اردبیل به ۳ میلیارد تومان بالغ می‌شود و مقرر شده در سه قسط به کارگران پرداخت شود. قسط اول، حدود ۸۵۰ میلیون تومان به کارگران پرداخت شده و آن‌ها به اعتصاب غذا و تحصن خود پایان داده‌اند.

از فقر و بیکاری و بدبختی اکثریت مردم ایران تا چپاول اموال ملی و ثروت های میلیاردی و زندگی اشرافانه آخوند ها و آیت الله ها و سپاه پاسداران و سران و گماشتگان مزدوران جمهوری اسلامی.

کارخانه ذوب آهن اردبیل توسط  بخش خصوصی ایجاد شده و گفته می‌شود که سرمایه‌دار اصلی کارخانه را به یک پیمانکار اجاره داده است.

دادستان اردبیل گفته است حدود ۱۲۰ کارگر دیگر ذوب‌آهن اردبیل که در این مجموعه مشغول به کارند نیز مطالباتی دارند و «اگر نهادهای مربوطه برای پرداخت حق و حقوق این افراد نیز فکری نکنند، قطعا مشکلات این کارگران افزایش پیدا می‌کند.»

مدیرکل اداره کار استان اردبیل درباره کارگران هم‌اکنون شاغل در ذوب آهن اردبیل گفته است آن‌ها که در دو شیفت مشغول تعمید ماشین‌آلات و دستگاه‌های تولید هستند، دستمزد ماه‌های فروردین و اردیبهشت را دریافت کرده‌اند.