پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اخبار اعدام: اعدام ٧ زندانی در زندان رجایی شهر کرج، و اعدام در زندان های زاهدان، همدان، ارومیه

دست کم ٧ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند

دست کم ٧ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند، این زندانیان روز ۱۹ تیرماه به سلول های انفرادی منتقل شده بودند. در هفته های اخیر موج کم سابقه ای از اعدام، زندانهای سراسر کشور را در بر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گروه پر تعدادی از زندانیان در زندان رجایی شهر کرج مورخ ۱۹ تیرماه جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی منتقل شدند. 

سحرگاه امروز حکم اعدام ٧ تن از این زندانیان در محوطه این زندان به اجرا گذاشته شد.

رژیم اعدام و ترور و جنایت جمهوری اسلامی در هر فرصت ممکن اقدام به تیرباران و اعدام مخالفین سیاسی و افراد عادی ایران میکند. اعدام جوانان حربه رژیم اسلامی برای ایجاد ترساندن و وحشت در میان مردم است. عکس از آرشیو تیرباران زندانیان سیاسی به فرمان آیت الله خلخالی.

هویت این زندانیان توسط هرانا؛ مهرداد صاعبی افشار، محمد شیرزاد، حمید اسلامی، مهدی احمدی، نادر کمانی، ولی خزایی و محمد همه وند احراز شده است.

در روزهای اخیر زندانهای مختلفی در سراسر کشور از جمله زاهدان، همدان، اراک، رشت، گرگان، مهاباد شاهد اعدام زندانیان جرایم مواد مخدر یا قتل بوده اند.

****************

اعدام محمد شهنوازی در زندان زاهدان

امروز، یک زندانی با اتهاماتی نامعلوم در زندان زاهدان، اعدام شد. در هفته های اخیر زندانیان زیادی در سراسر کشور قربانی چوبه های دار شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، صبح امروز چهارشنبه ۲۱ تیر ماه ۹۶ محمد شهنوازی فرزند حاج حسن در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد.

همچنین در زندان زاهدان علاوه بر محمد شهنوازی، مورخ ۱۸ تیرماه دو زندانی به نامهای شریف ریگی و سعید هوت نیز به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم منتقل شده بودند که تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی از سرنوشت آنان بدست نیامده است.

****************

اعدام صمد عبدلی در زندان همدان

امروز، یک زندانی بنام صمد عبدلی در زندان همدان اعدام شد. در هفته های اخیر زندانیان زیادی در سراسر کشور قربانی چوبه های دار شده اند.

 سحرگاه امروز چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶، یک زندانی از محکومان جرایم مواد مخدر در زندان همدان اعدام شد. این زندانی از روز ۱۸ تیرماه به سلول های انفرادی این زندان منتقل شده بود.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای عبدلی به گزارشگر هرانا گفت: “صمد متاهل بود و از چند سال قبل در زندان همدان به سر می برد.”

****************

اعدام برزو شیخی با تحصیلات فوق لیسانس آمار و ریاضی در زندان مرکزی ارومیه

زندانی برزو شیخی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شد. در هفته های اخیر موج کم سابقه ای از اعدام، زندانهای سراسر کشور را در بر گرفته است.

هویت این زندانی توسط هرانا “برزو شیخی” نام پدر “لطف علی”، با تحصیلات فوق لیسانس آمار و ریاضی، از بند روان درمانی دو زندان مرکزی ارومیه، احراز شده است.

گفته میشود آقای شیخی پیش از زندان استاد دانشگاه ارومیه بوده و در مدت دوران حبس در واحد فرهنگی “قسمت کتابخانه” زندان مرکزی ارومیه فعالیت داشته.