سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

چهار خودکشی جوانان کُرد ایرانی در طی هفته گذشته در مریوان، دیواندره و مهاباد

 بر اساس اخبار دریافتی که تا کنون به دست ما رسیده، طی هفته گذشته ۴خودکشی در شهرهای مریوان، دیواندره و مهاباد داشتیم که همه آنها متاسفانه جان باختند.

بامداد روز پنجشنبه ۱۱خرداد ۹۶، میدان «باوه‌ره‌شی» مریوان شاهد تصادف یک دستگاه ماشین تریلی با تیر برق و واژگونی ماشین تریلی بود که بعد از اقدام سریع مردم و ارگان‌های امدادی (اورژانس و آتش نشانی) راننده و دیگر سرنشین سریعا از ماشین خارج شدند.

چند ساعت بعد از تصادف، راننده ماشین به اسم (هیمن .م) ۲۵ساله با آویزان کردن طناب از درخت مابین میدان سپاه و میدان معلم مریوان اقدام به حلق آویز کردن خود نموده و جان سپرد.

روز دوشنبه ۸خرداد ۹۶، یک دختر ۱۷ساله به نام «کانی (سارا) آکفودە» فرزند سید ابراهیم، اهل مهاباد و ساکن پیرانشهر به علت مشکلات خانوادگی اقدام به خودکشی کرد و گفتنی است که شب قبل از طریق شبکه های اجتماعی با دوستانش این موضوع را طرح کرده و خداحافظی کرده بود.

روز شنبه ۶خرداد ۹۶، یک کارگر کُرد به نام کامیل.ب، ۲۳ساله و اهل روستای “شریف‌آباد” از توابع منطقه چهل چشمه دیواندره که در یکی از کارگاه‌های شهر تهران مشغول کار بود، با حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داد.

یک جوان در مریوان با حلق‌آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد و متأسفانه جان باخت. گفتنی است که هیچ اطلاعی از چگونگی و هویت این جوان تا کنون در دست نمی باشد.

همچنین روز پنجشنبه ۲۸اردیبهشت ۹۶ نیز یک مرد جوان با یک شی نوک تیز در خانه استیجاری خود، اقدام به خودکشی کرد.

لازم به توضیح است در حکومت سراسر غارت و چپاول و دزدی سران آن و فشار فقر و بیکاری و سرکوب اقشار پایین جامعه، عواملی هستند که باعث افزایش آمار خودکشی در بین اقشار مختلف جامعه شده است. بر اساس آمارهای داده شده از ابتدای سال ۹۶ تا کنون نزدیک به ۴۰تن که بیشتر آنها جوانان بوده اند در شهرهای مختلف از جمله مشهد، آبادان، ایذه، سردشت، جوانرود، لنگرود، بهشهر، اهر، شیراز، مریوان و بابل، تهران، مهاباد، سقز و تکاب خودکشی کرده اند. که مسبب اصلی و مسئولیت اصلی این مرگ های دلخراش و دردناک به عهده این حکومت می باشد.

کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها