چهارشنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

رژیم اسلامی اعدام: دو اعدام دیگر در شهرهای کرمانشاه و زنجان

سحرگاه روز دوشنبه ۱خرداد ۹۶، یک زندانی به نام مهران اشرفی در زندان دیزل آباد کرمانشاه به چوبه های دار سپرده شد.

همچنین به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز چهارشنبه ۳خرداد ۹۶، یک زندانی به نام عبدالله قادرزاده با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان زنجان به دار کشیده شد.

زندانی اعدام شده، عبدالله قادرزاده، ۳۴ساله و اهل نقده بود. وی سال ۱۳۹۱ در شهرستان خرمدره بازداشت و به اتهام مواد مخدر در دادگاه به اصطلاح انقلاب زنجان به اعدام محکوم شد.

نزدیکان وی می گویند که مسئولان وعده داده بودند تا حکم عبدالله را به ۳۰سال زندان تقلیل دهند.

گفتنی است، نمایندگان مجلس پیش‌تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان بررسی لغو مجازات اعدام برای جرائم مواد مخدر، از اعدام دست کم پنج هزار زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند خودداری کند؛ با این حال قوه قضاییه در عمل به این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

همچنان که تا کنون در خبرها داشتیم برپایی چوبه های دار توسط حکومت و بخصوص پس از نتایج انتخابات نمایشی و به قدرت رسیدن روحانی به ریاست جمهوری، شدت یافته است و طی روزهای اول و دوم خرداد ۱۰زندانی در زندان های تبریز، زاهدان، اردبیل، کرمانشاه، اصفهان و زندان مرکزی کرج بدار آویخته شدند. خاطر نشان می شود که صرفاً ۹تن از آنها در روز دوم خرداد اعدام شدند.

در صورتی که روحانی به طور تلویحی به خانواده های زندانیان محکوم به اعدام قول داده است که حکم اعدام را ملغی خواهد کرد.

کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها ضمن ابراز انزجار از عمل ضد انسانی اعدام، هشدار به تمامی ارگان ها و سازمان های حقوق بشری می دهیم که در مقابل این جنایات و سونامی اعدام ها در ایران سکوت نکرده و با اقدام قاطع و عملی مانع اجرای حکم ضد انسانی اعدام شوند.