پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

بلومبرگ: طرح جدید آمریکا؛ قطع ارتباط کامل اقتصاد ایران با جهان

 خبرگزاری بلومبرگ از قول سه منبع آگاه خبر داد که دولت دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، در حال بررسی تحریم‌های جدید برای قطع ارتباط اقتصاد ایران با جهان است. این تحریم‌ها ۱۴ بانک و کل بخش مالی را هدف قرار خواهد داد.

بر اساس این گزارش، این اقدام که دسترسی جمهوری اسلامی به سیستم مالی جهان را از بین می‌برد، اندک راه‌های قانونی باقیمانده برای ایران را محدودتر کرده و رژیم را به تجارت‌های غیررسمی و غیرقانونی وابسته‌تر خواهد کرد.

قیمت دلار چه ١ تومان باشد و چه ۵۰۰۰۰ هزار تومان تفاوت چندانی در بهتر شدن اوضاع اقتصادی اکثریت فقیر و درمانده ایرانی نمیکند. جمهوری اسلامی هر چقدر بیشتر پول گیرش بیاید خرج گماشتگان و مزدوران و چماقداران داخلی و هزینه های نظامی، و همچنین به جیب عموهایشان حسن نصرالله در لبنان و دیگر وابستگان رژیم اسلامی در برون مرزها میشود. یگانه راه رهائی از تمام مصیبت ها و بدبختی های موجود در ایران اعتصاب همگانی کارگران در تمام ایران و مخصوصا اعتصاب کارگران شرکت های نفت و گاز است. گزینه اعتصاب همگانی دست اراذل و اوباشان رژیم جنایتکاران اسلامی برای سرکوب و کشتن مردم بسته میشود.

این پیشنهاد همچنان در حال بررسی است و هنوز برای شخص ترامپ ارسال نشده است.

به گزارش ایران انترنشنال، به گفته منابع این گزارش، این تحریم‌ها دو هدف دارند: اول از بین بردن مجاری اندک درآمد برای دولت ایران و دوم جلوگیری از جو بایدن در بازگرداندن آمریکا به توافق هسته‌ای در صورت پیروزی او در انتخابات آبان ماه.

بایدن در ۲۳ شهریور در مطلبی در سی ان‌ان نوشت قصد دارد درصورتی‌که در انتخابات پیروز شود، آمریکا را به توافق هسته‌ای بازگرداند، به شرط آنکه ایران نیز به تعهدات برجامی خود برگردد. بایدن سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ بر جمهوری اسلامی را شکست‌خورده ارزیابی کرده و گفت با وجود تحریم‌های دولت ترامپ، ایران از زمان روی‌کار آمدن ترامپ به ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک‌تر شده است.

در صورتی‌که این پیشنهاد مورد تایید قرار گیرد، دولت ترامپ به موجب اختیاراتی که هدف از آنها تنبیه اشخاص مرتبط با تروریسم، توسعه موشک‌های بالستیک و نقض حقوق بشر است، این چهارده بانک را که تاکنون از تحریم‌ها در امان مانده بودند هدف قرار خواهد داد.

بنابر این گزارش، مقامات وزارت خزانه‌داری، وزارت خارجه و شورای امنیت ملی آمریکا از اظهار نظر در این مورد خودداردی کرده‌اند.

به گزارش بلومبرگ، چندین نفر از مقامات دولت ترامپ از پیشنهاد ارائه شده استقبال نکرده‌اند، چرا که آنان معتقدند این اقدام ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به ایران را با پیچیدگی‌های فراوانی همراه خواهد کرد. از سوی دیگر منتقدان این پیشنهاد معتقدند تحریم‌هایی که تاکنون بر ایران اعمال شده‌اند آنقدر سنگین هستند که دور جدیدی از تحریم‌ها تفاوت چشمگیری به وجود نخواهد آورد.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و دزد و سربار که زندگی های اشرافی دارند. این جماعت انگل صفت عامل اصلی عقب ماندگی و درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و ایرانی اند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

در مقابل، طرفداران تحریم‌های جدید معتقدند این اقدام کار بازگشت به توافق هسته‌ای را برای بایدن سخت‌تر می‌کند و در عین حال هزینه تعامل با جمهوری اسلامی را برای شرکت‌های مختلف در سراسر جهان سنگین‌تر خواهد کرد.

آخوند خامنه ای میلیاردر و فاسد و قاتل و جنایتکار، و رژیم اسلامی فاسدین و جنایتکاران آخوند ها و پاسداران و بسیجی های ساندیس خور و چماقداران و قاتلین، و اکثریت فقیر و بدبخت و آواره و بیکار و بی آینده در ایران. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

از فقر و بدبختی اکثریت ایرانیان تا زندگی اشرافی آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی مردم ایران و ایران هستند.