پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

عبور نرخ دلار از ۲۹ هزار تومان و یورو از ۳۳هزار تومان

بر اساس آخرین بروزرسانی در بازار آزاد، دلار صرافی ۲۹هزار و ۴۵۰ تومان و دلار دستوری ۲۹هزار و ۲۰۰ تومان قیمت گذاری شد. نرخ دلار در صرافی بانک ملی هم به ۲۸ هزار و۶۵۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

به گزارش ایران کارگر، بنابراین، حواله دلار در کانال  ۲۹ انجام می‌شود و این بالاترین نرخ دلار است که در تاریخ ایران تجربه می‌شود. یورو نیز تا ۳۳ هزار و ۳۵۰ تومان به فروش می‌رسد. همچنین قیمت سکه به ۱۳میلیون و ۴۰۰ تومان رسیده است.

قیمت دلار چه ١ تومان باشد و چه ۵۰۰۰۰ هزار تومان تفاوت چندانی در بهتر شدن اوضاع اقتصادی اکثریت فقیر و درمانده ایرانی نمیکند. جمهوری اسلامی هر چقدر بیشتر پول گیرش بیاید خرج گماشتگان و مزدوران و چماقداران داخلی و هزینه های نظامی، و همچنین به جیب عموهایشان حسن نصرالله در لبنان و دیگر وابستگان رژیم اسلامی در برون مرزها میشود. یگانه راه رهائی از تمام مصیبت ها و بدبختی های موجود در ایران اعتصاب همگانی کارگران در تمام ایران و مخصوصا اعتصاب کارگران شرکت های نفت و گاز است. گزینه اعتصاب همگانی دست اراذل و اوباشان رژیم جنایتکاران اسلامی برای سرکوب و کشتن مردم بسته میشود.

با توجه به تاثیر مستقیم قیمت دلار بر روی سایر اقلام مورد نیاز مردم به طور خاص قیمت مواد دامی و لبنیات، امروز شنبه ۵ مهرماه ۹۹، روزنامه «وطن امروز» از افزایش قیمت مرغ خبر داد و نوشت‌: «قیمت هر کیلو مرغ ماشینی در بازار وارد کانال ۲۰ هزار تومان شده است، این یعنی رشد ۷۲ درصدی قیمت مرغ ظرف ۶ ماه اخیر.»

این روزنامه به نقل از محمد یوسفی، رئیس هیأت ‌مدیره انجمن مرغداران گوشتی آورده است: «نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برای کنجاله سویا ۲۷۰۰ تومان است؛ اما مرغداران ناچارند آن را از بازار آزاد با قیمت ۱۵ هزار تومان تهیه کنند.»

فقر و بیکاری اکثریت جوانان و مردم فقیر ایران، و چپاول اموال ایران و ایرانی و زندگی اشرافی آخوند ها و آیت الله های حکومت اسلامی، و پول های میلیاردی که از طرف رژیم ایران صرف موشک سازی و یا کمک به حزب الله و حسن نصرالله مزدور در لبنان و بشار اسد در سوریه و حشد شعبی در عراق، و دیگر حامیان و تروریست های جمهوری اسلامی میشود.

شایان ذکر است که با توجه به وضعیت دلار، در صورت عدم اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت و با فرض اینکه محموله‌های سویا و ذرت با قیمت ارز نیمایی (۲۳ هزار و ۵۵۰ تومان) وارد کشور شود، باید شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت نهاده‌های مرغی و به دنبال آن مرغ و تخم‌ مرغ باشیم.

پیشتر، روز پنجشنبه روزنامه اعتماد از افزایش ۷۵ درصدی قیمت دلار از ابتدای سال جاری خبر داده بود. به این ترتیب آثار و عواقب، ستیزه‌جویی جمهوری اسلامی با دنیای خارج بر چهره اقتصاد فرتوت حاکمیت، به سرعت نمایان می‌شود.