پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تصمیم جنایت‌بار بازگشایی مدارس و اصرار بر ادامه آن

پس از بازگشایی مدارس در ایران، ۱۵ روز پیش از شروع مهر ماه، اکنون با خبرهای شیوع گسترده ویروس کرونا در مدارس شهرهای مختلف کشورمان روبرو هستیم که با وجود مخالفت‌های مکرر جامعه پزشکی و خانواده دانش‌آموزان، دولت بر آن اصرار ورزید.

به گزارش ایران کارگر، علت اصلی افزایش ناگهانی و بی‌سابقه مبتلایان به ویروس کرونا که سخنگوی وزارت بهداشت آن را به عنوان اعلام آمار رسمی بیان می‌کند، پس از آئین‌های جمعی محرم و بازگشایی مدارس، بی‌تدبیری و ناکارآمدی حاکمیتی است که ارزشی برای جان انسان‌ها قائل نیست.

بازگشایی مدارس

یک پزشک متخصص در این خصوص می‌گوید: «مهم‌ترین علت ناکارآمدی ما در مهار کرونا، عدم مدیریت متمرکز و قدرتمند و فرسودگی روانی جامعه است و در این میان، یکی از اصلی‌ترین بی‌تدبیری‌ها، بازگشایی حضوری مدارس با وجود مخالفت‌های مکرر جامعه پزشکی بود.»

اکنون جامعه ایران با بحرانی مواجه است که به دلیل هولناک بودن آن، حتی تصمیم‌گیرندگانش حاضر به پذیرفتن مسئولیت سلامت و حفظ جان دانش‌آموزان و نونهالان نیستند.

وزیر بهداشت در این رابطه به یکی از نمایندگان مجلس گفته است: «من فقط یکی از اعضای ستاد مبارزه با کرونا هستم و این یعنی ما مخالف بودیم اما زورمان نرسید؛ این بلاتکلیفی در حدی انتزاعی بود که از مردم خواستند صبح به مدرسه زنگ بزنند و کسب تکلیف کنند.»

بازگشایی مدارس

اما چند روز بعد همین وزیر، برای کاهش بار روانی و گریز از عواقب دستور خود، انتخاب میان دو روش حضوری و مجازی را مقدور دانست؛ در حالی‌که بنا به گفته معلمان مدارس که اکنون در این گرداب گرفتار شده‌اند، عملا برقراری دو شیوه‌ هم‌زمان آموزشی در مدارس را غیرممکن می‌دانند.

از طرف دیگر، با این دروغ‌پردازی‌ دستگاه‌های وابسته به دولت چنین وانمود کردند که گویا کرونا آن طور هم که می‌گویند نیست. برخی خانواده‌ها در پی کم اهمیت جلوه دادن شیوع کرونا از سوی دولت، از آن تأثیر پذیرفته و عملا به دلیل دشواری نگهداری کودکان در منزل، به تحصیل حضوری فرزندان خود رضایت دادند و در واقع با یک اشتباه محاسبه هولناک، عزیزان خود را دم تیغ کرونا دادند.

ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم و دروغگوئی و پنهانکاری و تهدید پزشکان و مردم بخاطر خبررسانی. جان مردم ایران برای جانیان رژیم اسلامی بی ارزش است! فشار اقتصادی و بحران های گرانی و فقر و. بدختی بیش از پنجاه میلیون ایرانی باعث شده است که جمهوری اسلامی هر چه بیشتر  کرونا را از ترس شورش گرسنگان در ایران گسترش دهد. مرگ بر پاسدار و بسیجی و آخوند. مرگ بر رژیم دزدان و چپاولگران و جنایتکاران.

علاوه بر این، گزارش‌های پراکنده نشان می‌دهند که مدارس پرشماری، با دلایل گوناگون، آموزش حضوری را به والدین تحمیل کرده‌اند و خیلی زودتر از حد انتظار، جامعه شاهد درگیر شدن کودکان با کرونا و فوت چند تن از آن‌ها بوده است. اکنون نیز صحبت از این است که احتمالا در هفته‌های آینده و با همه‌گیری موازی آنفلوانزا، شرایط سخت‌تری برای مردم ایجاد خواهد شد.

به غیر از کودکان دانش‌آموز، معلمان و سایر کادرها و پرسنل آموزشی نیز در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند و طی چند روز گذشته نیز خبرهایی مبنی بر درگذشت چند معلم رسانه‌ای شده است.

پیک سوم کرونا که پزشکان در مورد سختی طولانی‌ مدت آن نگران بودند و احتمال می‌دادند که در پائیز شروع شود، زودتر از موعد مقرر و هم‌زمان با بازگشایی مدارس، فرا رسید و مدارس حضوری را تبدیل به مزرعه‌ای بی‌حفاظ برای غارت جان و سلامت کودکان کرد.

اکنون صدای اعتراض مراکز درمانی، چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ نیروی انسانی شنیده می‌شود که توان پاسخگویی به همه‌گیری ویروس کرونا در میان کودکان و نوجوانان را ندارند.‌

همه علم امام صادق و آخوند ها و اسلام برای درمان بیماری کرونا و دیگر بیماری ها نوشیدن شاش شتر و روغن بنفشه در مقعد است! قابل توجه ایرانیان مسلمان و فریب خورده توسط آخوند های شیاد و دروغگو و مفت خوران و فاسدین و دزد های اموال مردم ساده دل.

یکی از دست‌اندرکاران این پروژه، وزیر آموزش و پرورش در دولت روحانی است که مسئولیت اجرای این خطای بزرگ را بر گردن دارد؛ چرا که واضح است اجرای کامل پروتکل‌ها در مدارس غیرممکن است.

وزارت آموزش ‌و پرورش برای جبران اشتباه خود، هنوز وقت دارد و زیاد دیر نشده است؛ اما به نظر نمی‌رسد که آنها اراده‌ برگشت از این تصمیم جنایت‌بار خود را داشته باشند.

از این رو، کار صحیح، تعطیلی کامل آموزش حضوری و فراهم کردن امکانات رایگان برای کلیه دانش‌آموزان به شکل آنلاین است. این کمترین وظیفه دولت و وزارت آموزش و پرورش می‌باشد.

ورود آخوند خمینی، دیکتاتور جلاد و خونریز از فرانسه به ایران، مصادف است با سرآغاز عقب ماندگی و خونریزی و دستگیری و زندان و اعدام و تیرباران و آوارگی فساد و دزدی و میلیون ها بدبختی برای ایران و ایرانی. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی. دشمن ما ایران و ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

یکی از دلایلی که وزارت آموزش و پرورش دولت روحانی، با سرعت تمام و پیش از موعد همیشگی، اقدام به باز کردن مراکز تحصیلی نمود، خالی کردن جیب خانواده‌های دانش آموزان بود. روحانی و دولتش که کودکان بی‌گناه را اینچنین به قتلگاه کرونا فرستادند، دغدغه «آموزش» نداشتند.

این دستگاه سراسر فساد و حاکمیت مردم فریب، چند صباحی مراکز تحصیلی را باز کرده تا پول ثبت نام و شهریه، خرید کتاب درسی و لوازم التحریر، روپوش و … را به خانواده ها تحمیل کند و بعد با ظاهر شدن به عنوان دایه دلسوزتر از مادر، اعلام کند که به خاطر کرونا فعلا مدارس تعطیل است. آنگاه غارت خانواده‌ها از طریق شبکه اجتماعی «شاد» آغاز می‌شود.