پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اولتیماتوم فرانسه، بریتانیا و آلمان به جمهوری اسلامی، گفتگو با عبدالکریم لاهیجی

پس از احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران در آلمان و بریتانیا، فرانسه در اقدامی مشابه سفیر ایران در پاریس را در ارتباط با تداوم نقض حقوق بشر در ایران به وزارت خارجه این کشور احضار کرده است. عبدالکریم لاهیجی، رئیس افتخاری جامعه های دفاع از حقوق بشر می گوید در کنار اقدام این سه قدرت اروپایی ، ۴۷ کشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز با صدور اعلامیه ای در باره نقض حقوق بشر به جمهوری اسلامی ایران هشدار داده اند.

باید قاتلین و جنایتکاران رژیم اسلامی در دادگاه های بین المللی محاکمه شوند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ساندیس خور ـ آزادی برای ایران.

بهرام قاسمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس به وزارت امور خارجه فرانسه احضار شده است. این اقدام به دلیل نگرانی پاریس درباره «موارد جدی و مداوم نقض حقوق بشر در ایران» صورت گرفته است. اقدام پاریس در حالی صورت می گیرد که تهران تا کنون در زمینه رعایت حقوق بشر انعطافی از خود نشان نداده است و ما به نخستین سالگرد اعتراضات گسترده مردمی آبان که با سرکوب گسترده رژیم ایران روبرو شد، نزدیک می شویم.

با تروریست ها و جنایتکاران و چماقدارن رژیم داعشی صفت اسلامی مذاکره نکنید. اکثریت مردم ستمدیده ایران خواهان سرنگونی رژیم اسلامی خونخواران و شکنجه گران و ظالمین و فاسدینند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

به گزارش رویترز، سه منبع مطلع خبر احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس به وزارت خارجه این کشور را تایید کردند.

اَنیِس ون در مول، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه هم امروز گفت فرانسه مکررا نگرانی خود را از «نقض شدید و مداوم حقوق بشر» در ایران اعلام کرده و ژان ایو لودریان، وزیر أمور خارجه‌ سه روز پیش در پارلمان نگرانی‌ها و انتظارات پاریس در این رابطه را یادآور شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه همچنین گفت: «بسیاری از دیگر شرکای ما از جمله بریتانیا و آلمان نگرانی‌های مشابهی دارند و سه کشور فرانسه، بریتانیا و آلمان تصمیم گرفته اند در مورد رعایت موازین حقوق بشر در ایران و رفتار با زندانیان سیاسی و شهروندان دو ملیتی که در آنجا بازداشت شده اند، دخالت کنند.

مرگ بر پاسدار ، مرگ بر آخوند حکومتی ، مرگ بر بسیجی ساندیس خور ـ پاسداران، آخوند ها، بسیجیان، دشمنان ایران و ایرانی ـ دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست ـ آزادی ایران، و برابری زنان و مردان، و سکولاریسم برای ایران فردا.

فرانسه چه انتظاراتی در زمینه رعایت حقوق بشر از ایران دارد؟ آیا ایران می تواند این انتظارات را تا حد قابل قبولی برآورده کند؟

در شرایطی که سه کشور فرانسه، بریتانیا و آلمان در باره پرونده هسته ای ایران از حقوق ایران در برابر فشارهای فزاینده آمریکا دفاع می کنند، آیا ایران ناگزیر است در زمینه حقوق بشر لجبازی و سرسختی را کنار گذاشته و از خود نرمش نشان بدهد؟

شاهرخ بهزادی – رادیو بین المللی فرانسه

چهل و یک سال است که همه جای ایران سیاهپوش و عزادار و سرای غم است. چهل و یک سال است که جان و زندگی مردم ایران برای جنایتکاران و چماقداران رژیم اسلامی هیچ ارزشی ندارد.