یکشنبه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

افزایش شمار اعدام شدگان رجایی شهر به شش نفر

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۳ مهر ۱۳۹۹: پیشتر خبر اعدام یک زن در روز گذشته در زندان رجایی شهر کرج منتشر شده بود. طبق اطلاعات جدید، پنج مرد نیز به همراه این زن اعدام شده‌اند. به‌نظر می‌رسد که همه اعدام شدگان با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده باشند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۲ مهر ماه،  یک زن و پنج مرد در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. به‌نظر میرسد تمام اعدام شدگان با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بودند.

روز گذشته سازمان حقوق بشر ایران خبر اعدام یک زن با هویت مهتاب شفیعی، ۳۲ ساله را منتشر کرده بود. این زن که با اتهام «قتل عمد همسر و مادر شوهرش» به اعدام محکوم شده بود، روز سه‌شنبه از زندان قرچک ورامین جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

دلایل تمام جنایات و خشونت مردم ایران از فقر و بیکاری اکثریت جوانان و  اکثریت مردم فقیر ایران است. دزدی و چپاول اموال مردم ایران و زندگی اشرافی آخوند ها و آیت الله های حکومت اسلامی، و پول های میلیاردی که از طرف رژیم ایران صرف موشک سازی و یا کمک به حزب الله و حسن نصرالله مزدور در لبنان و بشار اسد در سوریه و حشد شعبی در عراق، و دیگر حامیان و تروریست های جمهوری اسلامی میشود.

هویت یکی دیگر از اعدام شدگان روز چهارشنبه حسین شاهانی از سالن ۲ بند ۱ احراز شده است اما از هویت پنج اعدامی دیگر تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی به‌دست نیامده است.

اعدام این شش زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، دست‌کم ۲۲۵ اعدام از بین ۲۸۰ اعدامی که سال ۲۰۱۹ در ایران اجرا شد، با اتهام «قتل عمد» بوده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.