یکشنبه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تناقض آمار رسمی و گفته‌های مقام‌های وزارت بهداشت درباره افزایش دو برابری شیوع کرونا

با وجود آنکه مقام‌های وزارت بهداشت ایران رسما «دو برابر» شدن شیوع کرونا در پیک سوم را تایید کرده‌اند،‌ آمار روزانه‌ای که سخنگوی این وزارتخانه منتشر می‌کند همچنان در دامنه سابق ادامه دارد.

بررسی آمار رسمی سخنگوی وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی طی دو هفته اخیر نشان می‌دهد تغییری حداکثر یک و نیم برابری در شمار مبتلایان گزارش‌شده است؛ در حالی که یک مقام این وزارتخانه روز سه‌شنبه از «دو برابر» شدن آمار خبر داده بود.

به گزارش  ایران اینترنشنال، شهنام عرشی، معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار،‌ به خبرگزاری ایرنا گفته بود طی دو هفته گذشته در «بسیاری از استان‌ها» میزان ابتلا و بستری کرونا دو برابر افزایش یافته است.

همه علم امام صادق و آخوند ها و اسلام برای درمان بیماری کرونا و دیگر بیماری ها نوشیدن شاش شتر و روغن بنفشه در مقعد است! قابل توجه ایرانیان مسلمان و فریب خورده توسط آخوند های شیاد و دروغگو و مفت خوران و فاسدین و دزد های اموال مردم ساده دل.

اما آمار اعلام‌شده رسمی مبتلایان در همین مدت بین دو هزار و ۶۳ نفر در ۲۰ شهریورماه و سه‌ هزار و ۷۱۲ نفر در بالاترین میزان خود در اول مهرماه تغییر داشته است،‌ اما در اکثر روزها به سختی این آمار به میزان دو برابری اعلام شده حتی نزدیک شده است.

در حالی که با احتساب گفته‌های مقام وزارت بهداشت، این میزان باید دست‌کم به چهار هزار نفر در آمار رسمی افزایش پیدا می‌کرده است.

با وجود این تناقض روشن در آمار روزانه، سخنگو و گفته‌‌های مقام‌های وزارت بهداشت ممنوع کردن اعلام آمار تفکیکی استانی از سوی حکومت امکان بررسی دقیق را از رسانه‌ها دریغ کرده است.

با این حال، نایب‌ رییس مجلس پیشین نیز هم‌زمان با نخستین موج شیوع کرونا غیرواقعی بودن آمار اعلامی وزارت بهداشت را تایید کرده بود.

دامنه ثابت جان‌باختگان

این تناقض در مورد شمار جان‌باختگان کرونا نیز مشاهده می‌شود؛ در شرایطی که سیما سادات لاری،‌ سخنگوی وزارت بهداشت،‌ خود روز یکشنبه اشاره کرده بود شاهد افزایش بروز مرگ و میر هستیم.

معاونان وزارت بهداشت نیز طی روزهای گذشته رسیدن به «پیک سوم» مرگ‌ و میر همراه با ابتلا را تایید کرده‌اند. با این حال، نگاهی به آمار جان‌باختگان از دو هفته پیش تاکنون تنها افزایش حداکثر ۷۰ نفری را نشان می‌دهد.

ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم و دروغگوئی و پنهانکاری و تهدید پزشکان و مردم بخاطر خبررسانی. جان مردم ایران برای این جانیان رژیم اسلامی بی ارزش است! مرگ بر پاسدار و بسیجی و آخوند. مرگ بر این جماعت و جنایتکاران رژیم اسلامی که دشمنان مردم شریف ایران هستند.

آمار ارائه شده از سوی اعضای شورای تهران نشان می‌دهد تنها در همین یک شهر از روز شنبه تا پنجشنبه آمار روزانه فوتی‌ها از ۶۰ نفر به ۷۰ تن رسیده است.

در همین هفته آرش نجیمی،‌ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،‌ نیز از «فوق حاد» شدن شرایط و افزایش شمار روزانه جان‌باختگان از زیر ۱۰ تن به ۳۰ نفر خبر داد.

با احتساب همین دو استان،‌ روزانه حدود ۱۰۰ فوت تنها در دو استان اتفاق می‌افتد؛ در حالی که در ۲۹ استان دیگر هم آمار فوتی‌ها افزایش یافته است، اما سهم آن‌ها تنها حدود ۸۰ نفر در آمار رسمی ثابت مانده است.

‌همزمان در همین دو هفته شمار استان‌های با وضعیت «قرمز» نیز در گزارش‌های رسمی وزارت بهداشت از ۱۳ به ۲۴ استان افزایش داشته است.

ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم و دروغگوئی و پنهانکاری و تهدید پزشکان و مردم بخاطر خبررسانی. جان مردم ایران برای جانیان رژیم اسلامی بی ارزش است! فشار اقتصادی و بحران های گرانی و فقر و. بدختی بیش از پنجاه میلیون ایرانی باعث شده است که جمهوری اسلامی هر چه بیشتر  کرونا را از ترس شورش گرسنگان در ایران گسترش دهد. مرگ بر پاسدار و بسیجی و آخوند. مرگ بر رژیم دزدان و چپاولگران و جنایتکاران.

حکومت ایران در برابر منتقدان آمار وزارت بهداشت، در ماه‌های گذشته تعدادی را احضار یا بازداشت کرده و از انتشار گزارش‌های خلاف روایت رسمی جلوگیری کرده است.

علاوه بر گزارش‌هایی که درباره احضار و بازداشت ده‌ها فعال رسانه‌ای به دست پلیس فتا منتش شده، محمدجواد حق‌شناس،‌ عضو شورای شهر تهران، نیز به دلیل انتقاد از «پنهان کردن» آمار استانی به دادگاه احضار شد.