یکشنبه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اعتراض کارگران شهرداری سده اقلید فارس، به عدم پرداخت سه ماه دستمزدشان

جمعی از کارگران شهرداری سده از توابع شهرستان اقلید در استان فارس که تعداد آنها به ۳۲ نفر می‌رسد، نسبت به عدم پرداخت سه ماه دستمزد خود اعتراض دارند.

به گزارش ایلنا، منابع کارگری در شهرداری سده از توابع شهرستان اقلید در استان فارس در این رابطه گفته‌اند: «حدود ۳۲ کارگر در شهرداری سده و سازمان‌های وابسته به آن به‌ صورت پیمانی و قراردادی مشغول به کار هستند که مطالبات مزدی آنها از تیر ماه سال ۹۹ به تاخیر افتاده است.»

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

این کارگران با اشاره به این که مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن دستمزد آنها، کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، در ادامه افزودند: «در حالی سه ماه مزد معوقه طلبکار هستیم که مطالبات مزدی ما در اردیبهشت ماه سال جاری به ‌طور کامل پرداخت نشده است؛ یک‌ونیم ماه حقوق از سال ۹۷ نیز طلبکار هستیم.»

کارگران شهرداری سده به آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند اشاره کرده و می‌گویند:

«آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم، مربوط به دستمزد خرداد ماه سال جاری است که اخیرا دریافت کرده‌ایم، البته جدا از معوقات مزدی، پرداخت حق بیمه کارگران نیز به تاخیر افتاده و با مشکلاتی روبرو هستیم.»

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.

به گفته این کارگران، به‌هم‌ریختگی در نحوه پرداخت دستمزد سال جاری به اندازه‌ای بود که در برخی ماه‌ها نمی‌دانستیم چقدر طلب داریم و چه میزان دریافت کرده‌ایم.

کارگران اظهار داشتند: «بارها از شهردار و شورای شهر درخواست کرده‌ایم تا حقوق معوقه را پرداخت نمایند، ولی مسئولان تنها قول می‌دهند و در عمل کاری انجام نمی‌شود.»

لازم به یادآوری است که در این شرایط و بحران کرونا، شغل کارگران شهرداری به نحوی است که امکان تعطیل کردن آن حتی برای یک روز هم وجود ندارد؛ چنانکه در برخی شهرها که کارگران شهرداری دست به اعتصاب می‌زنند، وضعیت بهداشتی شهر اعتراض شهروندان را به همراه داشته است.

در چنین شرایطی، حق کارگران زحمت‌کش شهرداری‌ها پایمال شده و با وجود کار طاقت‌فرسا و خطرناک بودن آن به لحاظ آلوده شدن به بیماری کرونا، مشکلات این قشر جامعه در نظر گرفته نمی‌شود و در شرایط سختی زندگی می‌کنند.

گور خوابی و کارتن خوابی و میلیون ها درد بی درمان مردم فقیر و ستمدیده ایرانی. و وعده ها و ادعاهای دروغین خمینی و دیگر چماقداران اسلامی. خمینی: بعد از سقوط حکومت سلطنت پهلوی در ایران، خانه نخرید، همه را صاحب خانه میکنیم! آب و برق مجانی میشود! روحانیون نباید رئیس جمهور شوند! حکومت اسلامی دیکتاتوری وجود ندارد!!! (دروغ شاخدار)، و اما نتیجه اینکه پول ایران به جیب حزب الله و سوریه و حماس… چپاول و دزدی های سران حکومت، ثروت میلیاردی خامنه ای و آقازاده ها، میلیاردر شدن سپاهی ها و آیت الله های حکومتی و زندگی اشرافانه آخوند ها و گماشتگان و جنایتکاران رژیم داعشی صفت اسلامی… و نتیجه اش زندانی شدن و اعدام و تیرباران معترضین و عدالت خواهان، فرار میلیونی ایرانیان و پناهندگی در کشورهای دیگر، و فقر و بدبختی و آوارگی و گور خوابی و تباهی و بیکاری و بی آیندگی اکثریت مردم فقیر و بی خانه و آواره و ستمدیده ایران…