یکشنبه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

رکورد تازه نرخ دلار در بازارهای ایران، پس از اعلام فعال شدن مکانیسم ماشه توسط آمریکا ـ ( ۲۷ هزار و سیصد تومان)

در پی اعلام فعال شدن مکانیسم ماشه توسط آمریکا و به جریان افتادن دوباره تحریم‌های معلق شده قبلی، نرخ دلار آمریکا در ایران سیر صعودی پیدا کرد و از مرز ۲۷ هزار و پانصد تومان گذشت. قیمت دلار در صرافی ملی نیز در سطح ۲۷ هزار و سیصد تومان تثبیت شد.

قیمت سکه از مرز ۱۳ میلیون تومان گذشت و به ۱۳ میلیون ۲۷۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

در چنین شرایطی، روحانی امروز در یک اقدام خنده‌دار و با فرار به جلو، از پیروزی در روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد.

وی امروز یکشنبه ۳۰ شهریور با خطاب به کشورهای اروپایی از نسیه‌کاری این کشورها اظهار ناامیدی کرد و گفت: «گرچه از لحاظ حقوقی و سیاسی مواضع خوبی اتخاذ کردند، اما در زمینه اقتصادی نتوانستند یا نخواستند که به تعهداتشان عمل کنند.»

قیمت دلار چه ١ تومان باشد و چه ۵۰۰۰۰ هزار تومان تفاوت چندانی در بهتر شدن اوضاع اقتصادی اکثریت فقیر و درمانده ایرانی نمیکند. جمهوری اسلامی هر چقدر بیشتر پول گیرش بیاید خرج گماشتگان و مزدوران و چماقداران داخلی و هزینه های نظامی، و همچنین به جیب عموهایشان حسن نصرالله در لبنان و دیگر وابستگان رژیم اسلامی در برون مرزها میشود. یگانه راه رهائی از تمام مصیبت ها و بدبختی های موجود در ایران اعتصاب همگانی کارگران در تمام ایران و مخصوصا اعتصاب کارگران شرکت های نفت و گاز است. گزینه اعتصاب همگانی دست اراذل و اوباشان رژیم جنایتکاران اسلامی برای سرکوب و کشتن مردم بسته میشود.

همچنین به گزارش خبرنگاران جوان، روز شنبه ۲۹ شهریور، حبیب اسدالله‌نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران طی اظهاراتی از گران‌شدن دوباره قیمت مرغ خبر داد و گفت: «️امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است. نرخ کنونی هر کیلو مرغ زنده نسبت به اواخر هفته گذشته ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان و مرغ گرم ۸۰۰ تومان رشد داشته است. تصور بنده آن است که در آینده‌ای نه چندان دور با بحران مرغ در کشور روبرو شویم.»

امروز یکشنبه خبرگزاری دانشجو از قول فرامرز توفیقی رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار نوشت:

«اگر در کلان‌شهرها، شانه تخم‌مرغ ۲۰ عددی حدود ۲۶ هزارتومان است، این محصول در برخی شهرهای کوچک‌تر دانه‌ای دو هزارتومان است (این رقم موثق است، چراکه همین الان در یکی از شهرهای کوچک هستم). از طرفی اگر گوشت گوسفندی در کلان‌شهرها حدود ۱۰۵ هزار تومان به‌ازای هر کیلو است، نرخ آن در برخی شهرها که زمانی قطب دامپروری بودند، به کیلویی ۱۱۹ هزارتومان هم می‌رسد.»

گور خوابی و کارتن خوابی و میلیون ها درد بی درمان مردم فقیر و ستمدیده ایرانی. و وعده ها و ادعاهای دروغین خمینی و دیگر چماقداران اسلامی. خمینی: بعد از سقوط حکومت سلطنت پهلوی در ایران، خانه نخرید، همه را صاحب خانه میکنیم! آب و برق مجانی میشود! روحانیون نباید رئیس جمهور شوند! حکومت اسلامی دیکتاتوری وجود ندارد!!! (دروغ شاخدار)، و اما نتیجه اینکه پول ایران به جیب حزب الله و سوریه و حماس… چپاول و دزدی های سران حکومت، ثروت میلیاردی خامنه ای و آقازاده ها، میلیاردر شدن سپاهی ها و آیت الله های حکومتی و زندگی اشرافانه آخوند ها و گماشتگان و جنایتکاران رژیم داعشی صفت اسلامی… و نتیجه اش زندانی شدن و اعدام و تیرباران معترضین و عدالت خواهان، فرار میلیونی ایرانیان و پناهندگی در کشورهای دیگر، و فقر و بدبختی و آوارگی و گور خوابی و تباهی و بیکاری و بی آیندگی اکثریت مردم فقیر و بی خانه و آواره و ستمدیده ایران…

با سرپیچی جمهوری اسلامی از خاتمه دادن به مداخلاتش در کشورهای منطقه و صدور تروریسم به این کشورها و ادامه فعالیت‌های هسته‌ای خود، آمریکا به فعال کردن مکانیزم ماشه مبادرت کرده است؛ اقدامی که با آن عملاً تمامی تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران که تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت به تعلیق درآمده بود، را بر می‌گرداند.

فقر و بیکاری اکثریت جوانان و مردم فقیر ایران، و چپاول اموال ایران و ایرانی و زندگی اشرافی آخوند ها و آیت الله های حکومت اسلامی، و پول های میلیاردی که از طرف رژیم ایران صرف موشک سازی و یا کمک به حزب الله و حسن نصرالله مزدور در لبنان و بشار اسد در سوریه و حشد شعبی در عراق، و دیگر حامیان و تروریست های جمهوری اسلامی میشود.