یکشنبه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

بی خبری از سُهیل عربی زندانی سیاسی ـ (زندانی سیاسی آزاد باید گردد)

جمعه ۲۸ شهریور ماه ۹۹ خبرگزاری هه‌نگاو، ماموران زندان تهران بزرگ(فشافویه) زندانی سیاسی سهیل عربی را به بهانه انتقال به بهداری زندان جهت درمان، از بند خارج و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

به گزارش روز، فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی طی تماسی با تایید این خبر اعلام کرده است که از سرنوشت سهیل، خبری در دست نیست.

یک منبع مطلع به این خبرگزاری گفته است که روز پنجشنبه ۲۷ شهریور، علی چهار محالی رئیس زندان تهران بزرگ، سهیل را به دفتر خود فراخوانده و ضمن بازجویی، وی را تهدید به انتقال به سلول انفرادی به مدت طولانی  کرده است.

بی خبری از سرنوشت سهیل عربی پس از انتقال به مکانی نامعلوم

عکس فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی که نگران فرزندش سهیل عربی است.

یاد‌آوری می‌شود که این زندانی سیاسی بازداشت شده در تاریخ ۱۶ آبان ۹۲، اکنون نزدیک به ۷ سال است که در زندان به سر می‌برد. وی نخست به اتهام توهین به پیامبر و افساد فی‌الارض تحت عنوان «سب النبی» به اعدام محکوم گردید، اما پس از نقض این حکم، ۷ سال و نیم حبس تعزیری برای او در نظر گرفته شد.

دوران حبس این زندانی سیاسی باید در سال ۹۷ به پایان می‌رسید، ولی بازجویان با طرح ۳ پرونده دیگر دوباره وی را به ۶ سال و ۸ ماه حبس محکوم کردند. بر این اساس، او همچنان در زندان به سر می‌برد.

شایان ذکر است که مقامات قضائیه و زندانبانان بارها  این زندانی سیاسی را به دلیل نوشتن نامه‌های افشاگرانه نسبت به فشارها و جنایاتی که در حق وی و سایر زندانیان سیاسی صورت گرفته است، مورد اذیت و آزار قرار داده و وی را از درمان محروم کرده‌اند.

وی در نامه‌ای که چندی قبل از زندان فشافویه ارسال کرد، نوشت: «راه آزادی دشوار و پر از موانع است و ادامه دادن به این راه، به مقاومتی فراتر از آنچه در توان یک انسان عادی است، نیاز دارد.»

مرگ بر جمهوری اسلامی دشمن ایران و ایرانیان ـ آزادی ایران و برابری قانونی زنان و مردان ایرانی ـ سکولاریسم برای ایران.