یکشنبه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

حضور جمعیت انبوه بر مزار نوید افکاری با شعار نوید قهرمان و گلباران کردن ماشین و مزارش – فیلم

در این فیلم صحنه حضور جمعیت انبوه که علیرغم جو شدید امنیتی و تهدیدهایی که برایشان وجود دارد بر سر مزار نوید افکاری گرد آمده اند مشاهده می شود. جمعیت که اساسا از مردان و زنان جوان تشکیل شده است با دست زدن و شعار دادن خشم و انزجار خود از اعدام شقاوت بار نوید افکاری را اعلام می کنند. جوانان همزمان با پخش موزیک در بزرگداشت نوید بجای گریه و زاری کف می زنند و در پایان هم شعار می دهند: « نوید قهرمان». که با این شعار قاتلان او و جنایتی که کرده اند را هدف قرار می دهند.

در قسمتی دیگر از فیلم صحنه گلباران خودروی پراید نوید افکاری توسط مردم مشاهده می شود که تصویری از وی را جلوی شیشه آن چسبانده و آن را گلباران کرده اند.

مرگ بر پاسدار ، مرگ بر آخوند حکومتی ، مرگ بر بسیجی ساندیس خور ـ پاسداران، آخوند ها، بسیجیان، دشمنان ایران و ایرانی ـ دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست ـ آزادی ایران، و برابری زنان و مردان، و سکولاریسم برای ایران فردا.

۱۵۰ نفر از فعالان سیاسی و مدنی و حقوق بشری، طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اعدام نـوید افکاری ، به عاملان این جنایت هشدار داده‌اند که شتاب در جنایت، هراس از اعتراض محرومان و تهیدستان جامعه نشات گرفته است.

متن بیانیه فعالان سیاسی و مدنی و حقوق بشری:

«فرمان اعدام نـوید افکاری از همان مرکزی آمد که حکم کشتار معترضین صادر شده بود!»

فرمان شتاب در اعدام نـوید افکاری از همان مرکزی آمد که حکم شلیک و کشتار صدها نفر از مردم معترض در آبان ماه ۹۸ صادر شده بود و به زعم آنان، با همان هدفی صورت گرفت که کشتار قبلی صورت گرفته بود: «ارعاب مردم و سرکوب معترضان!» 

صدور دو حکم اعدام برای نوید (قتل و محاربه) از قبل بدین خاطر صورت گرفته بود که به هر شکل ممکن اعدام او عملی شود؛ اما شتاب در اجرای آن پس از این اتفاق افتاد که اشکالات اساسی حقوقی و تناقضات آشکار سناریوی سست سرکوب‌گران جنایت‌کار در حال افشاء بود . .

هیچ راه دیگری برای خلاصی از شر رژیم اسلامی چپاولگران و جنایتکاران وجود ندارد. عدالت میخواهیم و انتقام قتل عمد جوانان و عزیزانمان را نیز خواهیم گرفت. خیابان ها از آن ماست، فتحشان باید کرد! نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.