یکشنبه, ۱۱ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

۱۵۰ فعال مدنی و سیاسی: هدف نظام از اعدام افکاری ترساندن مردم است

۱۵۰ نفر از فعالان سیاسی و مدنی و حقوق ‌بشری ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند حکومت ایران با اعدام نوید افکاری همان هدفی را دنبال کرد که در آبان ۹۸ دنبال کرده بود: «ارعاب مردم و سرکوب معترضان».

به گزارش رادیو فردا، این ۱۵۰ نفر در این بیانیه که روز پنج‌شنبه، ۲۷ شهریور، منتشر شد، با بیان این‌که فرمان شتاب در اعدام نوید افکاری «از همان مرکزی آمد که حکم کشتار صدها نفر از معترضان آبان ۹۸ را صادر کرده بود»، تأکید کردند که این اعدام «با همان هدفی صورت گرفت که کشتار قبلی صورت گرفته بود: ارعاب مردم و سرکوب معترضان».

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند!

در اعتراضات آبان ۹۸ که در پی افزایش قیمت بنزین شکل گرفت، پس از آن که رهبر جمهوری اسلامی فرمان جمع کردن اعتراضات را داد، صدها تن از معترضان، ازجمله دست‌کم ۲۳ کودک، با شلیک مستقیم مأموران انتظامی و امنیتی جان خود را از دست دادند.

۱۵۰ فعال سیاسی و مدنی در بخش دیگری از از بیانیه خود به موضوع اعدام نوید افکاری پرداخته‌اند و با طرح برخی اشکالات و تناقضات این پرونده تأکید کرده‌اند که صدور دو حکم اعدام برای او به این دلیل بوده که «به هر شکل ممکن اعدام او عملی شود».

رژیم فاسدین و دزدان و فاشیست ها و چماقداران و قاتلین و تروریست های داعشی صفت  جنایتکاران اسلامی چهل سال است که به دلائل دروغین و پرونده سازی های جعلی سیاسی  و غیر، ده ها هزار جوان ایرانی را اعدام و تیرباران کرده است.

مقام‌های قضایی ایران نوید افکاری را به‌خاطر شرکت در اعتراض‌های مرداد ۹۷ شیراز و به اتهام قتل یک نیروی امنیتی به دو بار اعدام محکوم کردند و علی‌رغم ابهامات فراوان این پرونده و این‌که نوید افکاری از «اعتراف زیر شکنجه» خبر داده بود، ۲۲ شهریورماه او را بدون اطلاع خانواده او و حتی خانواده مقتول اعدام کردند.

فعالان مدنی و سیاسی در بیانیه، رهبر جمهوری اسلامی و رئیس قوه قضاییه را مسئول این «جنایت سنگدلانه» معرفی کرده و نوشته‌اند که «بیت ولایی قدرت و رئیس جنایتکار قوه قضائیه بی‌اعتنا به خواسته عمومی، شتابزده و بدون رعایت حداقل تشریفات معمول قانونی و انسانی نوید ورزشکار و کارگر گچکار را اعدام کردند».

دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

امضاکنندگان بیانیه در پایان با بیان این‌که «شتاب در جنایت» از عمق هراس‌ مقامات جمهوری اسلامی از اعتراض محرومان و تهیدستان نشئت گرفته، به آنان هشدار داده‌اند که نفرت مردم از حاکمان دوباره «به خیابان‌ها راه خواهد یافت و دی‌ماه و آبان‌ماه دیگری خواهد آفرید».

هیچ راه دیگری برای خلاصی از شر رژیم اسلامی چپاولگران و جنایتکاران وجود ندارد. عدالت میخواهیم و انتقام قتل عمد جوانان و عزیزانمان را نیز خواهیم گرفت. خیابان ها از آن ماست، فتحشان باید کرد! نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.