جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

روزنامۀ فرانسوی لاکروا : اعدام نوید بیم یک حکومت شکننده از اتحاد محرومان و ایرانیان داخل و خارج است

روزنامۀ فرانسوی “لاکروآ” در شمارۀ امروز خود چهارشنبه شانزدهم اکتبر با اشاره به اعدام کشتی گیر جوان ایرانی، نوید افکاری، نوشت که حکومت ایران با کشتن این نماد ملی – نماد پهلوانی و قهرمانی – به معترضان و تظاهرکنندگان ایرانی هشدار داد که هیچکس مصون از سیاست سرکوبگرانۀ حکومت مذهبی تضعیف شدۀ ایران نیست.  

تمام پول منابع ملی و نفتی ایران یا توسط سران و گماشتگان رژیم دزدان و قاتلین اسلامی یا دزدی میشود، به جیب آخوند و پاسدار و بسیجی و حزب الله لبنان، بشار اسد در سوریه و حماس در فلسطین و حشد الشعبی در عراق، و حوزه های اسلامی آخوند ها…و دیگر تروریست های ایران و دنیا پرداخته میشود، و دیگر پولی برای پرداخت به حقوق کارگران و زحمتکشان و مزدبگیران و اکثریت بدبخت و فقیر ایرانی باقی نمی ماند.

به گزارش رادیو فرانسه، “لاکروا” در ادامه نوشته است : اعدام نوید افکاری و شدت عمل رژیم ایران نشانۀ شکنندگی حکومت اسلامی ایران و تأئید این حقیقت است که جوانان ایرانی از خلال تظاهرات و اعتراض های خیابانی شان طی سال های اخیر پایه های حکومت مذهبی ایران را لرزنده اند.  “جاناتان پیرون”، موّرخ و سیاست شناس فرانسوی به “لاکروا” گفته است که جنبش سبز ماهیتاً سیاسی بود. اما، اعتراض های خیابانی ایران از دی ماه ٩۶ تاکنون جنبۀ اقتصادی و اجتماعی دارند و در آنها محرومترین گروه های اجتماعی یا همان “مستضعفان” شرکت دارند. مورخ فرانسوی سپس افزوده است : از آنجا که رهبران ایران می‌پندارند که پایه های حکومت خود را بر حمایت همین مستضعفان بنا ساخته اندند اعتراض های خیابانی آنان را تهدیدی مستقیم علیه کل موجودیت خود می‌دانند.

قیمت دلار چه ١ تومان باشد و چه ۵۰۰۰۰ هزار تومان تفاوت چندانی در بهتر شدن اوضاع اقتصادی اکثریت فقیر و درمانده ایرانی نمیکند. جمهوری اسلامی هر چقدر بیشتر پول گیرش بیاید خرج گماشتگان و مزدوران و چماقداران داخلی و هزینه های نظامی، و همچنین به جیب عموهایشان حسن نصرالله در لبنان و دیگر وابستگان رژیم اسلامی در برون مرزها میشود. یگانه راه رهائی از تمام مصیبت ها و بدبختی های موجود در ایران اعتصاب همگانی کارگران در تمام ایران و مخصوصا اعتصاب کارگران شرکت های نفت و گاز است. گزینه اعتصاب همگانی دست اراذل و اوباشان رژیم جنایتکاران اسلامی برای سرکوب و کشتن مردم بسته میشود.

ایران شناس فرانسوی، “برنارد هورکد”، به “لاکروا” گفته است که همانند غلامرضا تختی، نماد پهلوانی و قهرمانی مردم ایران، کشتی گیر جوان ایرانی، نوید افکاری، در رقابت های ملی و بین المللی به مدال ها و پیروزی های مهمی دست یافته بود. “هورکد” یادآوری کرده است که در انگارۀ ایرانیان کشتی ورزش ملی باستانی جوانان فقیر است که از دی ماه ٩۶ خیابان های ایران را به صحنۀ اعتراض علیه حکومت مذهبی ایران بدل کرده اند و رژیم اسلامی با “اعدام نوید یکی از نمادهای مقدس و ملی ایرانیان را آماج گرفت و با این کار نشان داد که هیچکس مصون از سرکوب نیست”.   

عبدالکریم لاهیجی، رئیس افتخاری “فدراسیون بین المللی جامعه های دفاع از حقوق بشر”، نیز به روزنامۀ فرانسوی گفته است که متاسفانه اعدام نوید افکاری دومین اعدام سیاسی یکی از شرکت کنندگان در اعتراض های خیابانی ایران طی هفته های گذشته بوده است. او افزوده است که قریب یک سال پس از سرکوب اعتراض های خیابانی آبان ماه در ایران خانواده های بسیاری هنوز از سرنوشت بستگان خود بی خبر هستند و نمی دانند که آیا آنان در زندانند یا اعدام شده‌اند یا در جریان تظاهرات خیابانی کشته شده اند.

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

روزنامۀ مسیحیان فرانسه به نقل از کارشناسان امور ایران نوشته است که حکومت تهران از تلاقی مبارزات طبقات مختلف در ایران، یعنی طبقات متوسط تحصیلکرده و طبقات محروم جامعه و همچنین از اتحاد میان ایرانیان داخل و خارج از کشور بیمناک است و به همین خاطر به سیاست بیرحمی و ارعاب روی آورده و با کشتن نوید افکاری به عنوان چهره ای شناخته شده و نمادین می خواهد حس ناتوانی را در بین مردم ایران بپراکند.

لاکروا نوشته است که به همین خاطر تلاش شبکه های اجتماعی بر رفتار حکومت بی اثر ماند. نوید افکاری در زندان عادل آباد شیراز – شهر اقاقی ها و شاعران – در سحرگاه روز شنبه به دار آویخته شد بی آنکه محکوم بتواند حتی مطابق قانون برای آخرین بار با خانواده خود دیدار کند. گناه نوید، به نوشتۀ “لاکروا”، این بود که دو سال پیش همانند صدها هزار ایرانی علیه گرانی و فساد تظاهرات کرده بود و حکومت برای گرفتن جان او، نوید را به “محاربه با خدا” و قتل نفس متهم و با استناد به اعترافات اخذ شده زیر شکنجه به قصاص محکوم کرد.

هیچ راه دیگری برای خلاصی از شر رژیم اسلامی چپاولگران و جنایتکاران وجود ندارد. عدالت میخواهیم و انتقام قتل عمد جوانان و عزیزانمان را نیز خواهیم گرفت. خیابان ها از آن ماست، فتحشان باید کرد! نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.