جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

گزارشگر سازمان ملل:کشتار، شکنجه و سرکوب خشونت‌بار اعتراضات آبان ۹۸ توسط حکومت ایران در دنیا بی‌سابقه است

جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، با انتشار گزارشی درباره جنایات حکومت ایران در اعتراضات ۹۸ نوشته است:   نیروهای امنیتی رژیم  اسلامی مسبب مرگ و آسیب هزاران تن از معترضان و بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه است.

او در گزارش خود نوشته است: «بازداشت‌شدگان مورد شکنجه قرار گرفتند و پس از دادگاه‌های ناعادلانه، احکام سنگینی از جمله اعدام دریافت کردند.»

عکس تعدادی از کودکان زیر ۱۸ سال که توسط مزدوران رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی به قتل رسیدند. ما انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، جاوید رحمان همچنین به سرکوب اعتراضات مردمی به اقدام سپاه در سرنگون کردن هواپیمای ۷۵۲ اوکراینی  اشاره کرده و می‌افزاید: «رویارویی خشن ایران با اعتراضات» نشان می‌دهد که «دولت به استفاده از زور برای سرکوب آزادی بیان و گردهمایی‌های صلح آمیز ادامه می‌دهد.»

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران در همین حال از همکاری اخیر دولت ایران در بررسی دوره‌ای کشورها در شورای حقوق بشر استقبال کرد و یادآور شد که ایران ۱۸۸ مورد از ۳۲۹ توصیه را کامل یا مشروط پذیرفته است.

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

در این گزارش در توضیح عدم استفاده معترضان از سلاح و در عوض استفاده مأموران امنیتی از سلاح گرم برای سرکوب معترضان، آمده است: «در تجمعات اعتراضی، هیچ‌ کدام از شهروندان اقدام مسلحانه‌ای انجام نداده‌اند؛ اما، کسانی که لباس نیروهای امنیتی پوشیده بودند به معترضان تیراندازی می‌کردند و سلاح و تجهیزاتی را مورد استفاده قرار داده‌اند که نظیر آن در میان نیروهای نظامی ایران یافت می‌شود. مقامات دولتی مدعی کشته شدن تعداد زیادی از جان‌باختگان با سلاح‌های غیر‌دولتی هستند؛ ولی آنها هیچ دلیلی برای اثبات آن ارائه نکرده‌اند.»

رحمان در ادامه نوشته است که حکومت ایران برای مرخصی به  شماری از زندانیان سیاسی در دوران کورونا، توجه نمی کند .آقای جاوید رحمان با تأکید بر شواهد مستند، می‌گوید که دست‌کم ۳۰۴ شهروند از جمله ۲۳ کودک و ۱۰ زن در روزهای ۲۴ آبان‌ماه سال ۹۸ تا ۲۷ آبان ماه در اثر حمله نیروهای امنیتی و تیراندازی مستقیم به آنها، به قتل رسیده‌اند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز در گزارشی اعلام کرد نیروهای امنیتی و قضایی ایران بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان‌ماه را علاوه بر تعرض جنسی با شلنگ، لوله،‌ چوب و کابل برق «به شکل گسترده»‌ مورد شکنجه قرار داده‌اند.

باید قاتلین و جنایتکاران رژیم اسلامی در دادگاه های بین المللی محاکمه شوند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ساندیس خور ـ آزادی برای ایران.

گزارش عفو بین‌الملل که با عنوان «ویرانگران انسانیت» منتشر شده حاکی‌ست شکنجه جسمی و جنسی زندانیان با هدف «ارعاب و تحقیر» زندانیان و همچنین تن دادن آنها به «اعترافات اجباری» صورت گرفته است.

سازمان  عفو بین‌الملل، اعلام کرده که نیروهای امنیتی حکومت  اسلامی در زندان‌ها به روش‌هایی همچون برهنه‌سازی اجباری، دشنام‌های جنسی، پاشیدن اسپری فلفل به ناحیه دستگاه تناسلی و وارد آوردن شوک الکتریکی به بیضه‌ها اقدام کرده اند.

عفو بین‌الملل در گزارش همچنین در گزارش خود از هم‌دستی ماموران نیروهای انتظامی،‌ اطلاعاتی و امنیتی، مقام‌های زندان‌ها،‌ قضات و دادستان‌ها در ارتکاب به نقض حقوق بشر به صورت «گسترده» خبر داده است.

مرگ بر قاتل دیکتاتور خامنه ای.

در ادامه این خبر آن لینده، وزیر خارجه سوئد، نیز در واکنش به  گزارش عفو بین‌الملل نوشته این گزارش تصویری سیاه از نقض جدی حقوق بشر در ایران به دست می‌دهد.

حکومت ایران هنوز واکنشی به این گزارش نشان نداده است.

سال گذشته نیز پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای با خانواده‌های قربانیان سرکوب اعتراضات اخیر در ایران همدردی و “خشونت نامتناسب” ماموران را محکوم کرد و همزمان خواهان آن شده است که سازمان ملل متحد “بدون فوت وقت تحقیقاتی جامع” را درباره این رویدادها آغاز کند.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

در آن زمان، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با انتشار بیانیه‌ای خشونت شدید علیه معترضان در ایران را غیرقابل قبول توصیف کرده بود.

بر پایه برخی آمارهایی که به نقل از مقام‌های رسمی ایران منتشر شد، در جریان اعتراضات آبان ماه سال ۹۸ دستکم هفت هزار نفر بازداشت شدند.

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.