جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

موضع عربستان سعودی درباره مسئله فلسطین پس از عبور هواپیمای اسرائیل از آسمانش ـ (اجازه پرواز به اسرائیل)

شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، روز چهارشنبه تأکید کرد که مواضع ثابت و مستحکم پادشاهی سعودی در قبال آرمان و ملت فلسطین با اجازه دادن به عبور هواپیماها از حریم هوایی‌اش برای پروازهای ورودی به امارات متحده عربی و خروجی از آن به همه کشورها، تغییر نخواهد کرد.

به گزارش العربیه فارسی، وزیر امور خارجه سعودی با نوشتن توئیتی در حساب خود در «توئیتر» تأکید کرد که سعودی از همه تلاش‌هایی که برای دستیابی به صلح عادلانه و پایدار مطابق با «طرح صلح عربی» انجام می‌شود، قدردانی می‌کند.

داعشی صفت ها و تروریست ها و قاتلین و جنایتکاران مردم ستمدیده ایران، جنگ طلبان و گماشتگان و دزدان و فاسدین… در حال آتش زدن پرچم کشورهای آمریکا و اسرائیل. این جنایت کاران و داعشی صفت های حاکم در ایران با هرگونه صلح میان مردم فلسطین و اسرائیل دشمنی میکنند. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) روز چهارشنبه، یک منبع رسمی در اداره کل هواپیمایی کشوری سعودی اظهار داشت که این اداره با درخواست دریافتی از اداره کل هواپیمایی کشوری امارات متحده عربی، مبنی بر تمایل به عبور از حریم هوایی پادشاهی برای پروازهایی که از همه کشورها به امارات متحده عربی می‌آید و از آن کشور خارج می‌شود، موافقت کرد.

یادآوری می‌شود روز دوشنبه، اولین هواپیمای اسرائیلی حامل هیئت مشترک آمریکایی اسرائیلی در حالی که پرچم‌های امارات، آمریکا و اسرائیل بر آن نقش بسته و کلمه صلح به زبان‌های عربی، انگلیسی و عبری نوشته شده بود، در چارچوب اعلامیه مشترک سه‌جانبه و نقشه راه برای آغاز همکاری بین امارات و اسرائیل، در ابوظبی پایتخت امارات فرود آمد.

عربستان آسمان خود را برای پروازهای امارات به «همه کشورها» گشود

 عربستان سعودی حریم هوایی خود را بدون توجه به مبداء یا مقصد به پروازهای امارات متحده عربی گشود.

به گزارش یورو نیوز، این تصمیم سازمان هوانوردی تجاری عربستان سعودی در پی برقراری رسمی روابط میان امارات و اسرائیل گرفته شده و مشخصا منظور از این مجوز، پروازها به مقصد یا از مبدا اسرائیل است.

دو روز پیش اولین پرواز تجاری شرکت اسرائیلی ال عال اسرائیل با پیام «صلح» از تل‌آویو و پس از پرواز در آسمان عربستان سعودی در امارات به زمین نشست.

عربستان سعودی در حالی آسمان خود را به روی تمام پروازهای امارات، تنها کشور حاشیه خلیج فارس که با اسرائیل رابطه دارد، می‌گشاید که مقام‌های ریاض همواره بر حل اختلاف اسرائیل و فلسطینیان پیش از هرگونه عادی‌سازی رابطه با تل آویو تاکید می‌کنند.

همزمان با انتشار این خبر، فیصل بن فرهان، وزیر خارجه عربستان سعودی در یک پیام توییتری نوشت: «مواضع قاطع و همیشگی مملکت [پادشاهی] در قبال مساله فلسطین و مردم فلسطین با صدور مجوز پرواز برای هواپیماهای اماراتی بر فراز آسمان ما تغییر نخواهد کرد. همزمان کشور ما تمام تلاش‌ها برای تحقق صلح عادلانه و دائمی و موافق با طرح صلح عربی را ارج می‌نهد.»