پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

کمپین برای آزادی کارگران زندانی: هفت حمایت بین المللی از طومار اعتراضی Free Them Now / امضاء کنندگان

کمپین برای آزادی کارگران زندانی (Free Them Now) طی نامه ای همراه با یک طومار سه ماده ای خطاب به تمام سازمانهای کارگری و نهادهای انساندوست در سراسر جهان خواستار حمایت و گذاشتن امضای خود در زیر آن شده است. این طومار بر سه موضوع عاجل و فوری لغو احکام اعدام ٨ نفر از بازداشت شدگان آبانماه و دیماه، شیوع کرونا در زندان و به خطر افتادن جان زندانیانی چون جعفر عظیم زاده از چهره های سرشناس جنبش کارگری و اسماعیل عبدی از معلمان معترض و آزادی فوری همه زندانیان سیاسی و حمایت از اعتصابات سراسری کارگری در ایران تاکید دارد. در پاسخ به این نامه استفانی اسمیت دبیر کل اتحادیه کارگران و کارکنان خدمات دولتی در بریتیش کلمبیا در کانادا (٧٧ هزار عضو)، استفان وان سیچوفسکی دبیر کل شورای اتحادیه های کارگری در بریتیش کلمبیا )۶٠ هزار عضو) ، جان کلارک از چهره های شناخته شده و سازماندهندگان کمپین علیه فقر در انتاریو، حزب چپ سوییس، اتحادیه کارگران بخش عمومی در کانادا، ریتا میلیا دبیرکل واحد سات ولس اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگل، دریایی، معدن و انرژی( عضو١۴۴٠٠٠) و صبحی البدری ، نایب رئیس فدراسیون کارگران و کارمندان عراق و آنرا امضا کرده اند. متن انگلیسی این نامه و ترجمه فارسی آن ضمیمه است.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

http://free-them-now.com/

 shahla.daneshfar2@gmail.com

٣١اوت ٢٠٢٠

خطاب به تمام سازمانهای کارگری و نهادهای انساندوست در سراسر جهان لطفا پتی شن زیر را امضاء کنید دوستان عزیز!

همانطور که می دانید موجی از اعتصابات و اعتراضات کارگران در ایران براه افتاده است. برجسته ترین آنها اعتصابات کارگران نفت و گاز و پتروشیمی و اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه است. وضعیت بگونه ای است که احساس میشود ما در یک نقطه عطف هستیم و دولت نمی تواند علیه کارگران کاری انجام دهد اما تلاش می کند اتحاد کارگران را با سیاست هویج و چماق پراکنده کند و تاکنون موفقیتی نداشته است. در همین زمان رژیم برای ۸ تن از معترضین بازداشت شده که در یک سال گذشته و خیزشهای سال گذشته دستگیر شده اند، احکام اعدام صادر کرده است و سعی دارد به کارگران و مردم چنگ و دندان نشان دهد. شما همواره از مبارزات ما حمایت کرده اید و ما از همبستگی شما با کارگران در ایران بسیار قدردانی می کنیم. من از شما می خواهم که این طومار را امضا کنید و یک بار دیگر حمایت خود را از کارگران اعتصابی ابراز کنید.

فقر و بیکاری اکثریت جوانان و مردم فقیر ایران، و چپاول اموال ایران و ایرانی و زندگی اشرافی آخوند ها و آیت الله های حکومت اسلامی، و پول های میلیاردی که از طرف رژیم ایران صرف موشک سازی و یا کمک به حزب الله و حسن نصرالله مزدور در لبنان و بشار اسد در سوریه و حشد شعبی در عراق، و دیگر حامیان و تروریست های جمهوری اسلامی میشود.

حمایت و همبستگی شما برای کارگران در ایران بسیار مهم و دلگرم کننده است. با همبستگی شهلا دانشفر، سخنگوی کمپین برای کارگران زندانی آزاد (فری دم ناو)

٩ اوت ۲۰۲۰

 shahla.daneshfar2@gmail.com

همبستگی اتحادیه های کارگری جهانی با کارگران و مردم ایران

١- ما خواستار لغو مجازات اعدام برای هشت نفر از معترضین به نام های سعید تمجیدی ، امیرحسین مرادی ، محمد رجبی ، مهدی صالحی ، هادی کیانی ، معظم بسطامی ، مجید نظری و عباس محمدی هستیم و تأکید می کنیم که این جوانان هیچ جرمی جز مبارزه عادلانه برای دفاع از حقوق پایه ای اجتماعی خود مرتکب نشده اند. آنها باید در اسرع وقت آزاد شوند و مجازات اعدام باید بطور کامل لغو شود.

٢- با توجه به گزارش های شیوع گسترده کرونا در زندانهای ایران و بیمار شدن بسیاری از زندانیان سیاسی از جمله جعفر عظیم زاده دبیر کل اتحادیه آزاد کارگران ایران، اسماعیل عبدی عضو هیئت اجرایی کانون صنفی معلمان تهران و تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی، خواستار آزادی فوری همه زندانیان آلوده و به ویژه جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی هستیم.

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.

همه زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند.

٣- ما به همراه “فری دم ناو” از خواسته ها و مبارزات کارگران اعتصابی نفت، کارگران نیشکر هفت تپه و سایر اعتصابات کارگران در ایران حمایت می کنیم و از حکومت ایران می خواهیم که فوراً و کاملاً به خواستهای کارگران پاسخ دهد.

امضاء کنندگان:

١- استفانی اسمیت، دبیر کل اتحادیه کارگران و کارکنان خدمات دولتی در بریتیش کلمبیا در کانادا٢- جان کلارک، از سازماندهندگان ائتلاف علیه فقر در انتاریوی کانادا.٣- استفان وان سیچوفسکی دبیر کل شورای اتحادیه های کارگری بریتیش کلمبیا ، کانادا)۶٠ هزار عضو)۴- حزب چپ سوئیس۵-اتحادیه کارگران بخش عمومی در بریتش کلمبیا با ١٠٠ هزار عضو۶–صبحی البدری ، نایب رئیس فدراسیون کارگران و کارمندان عراق٧-ریتا میلیا دبیر کل واحد سات ولس اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگل، دریایی، معدن و انرژی( عضو١۴۴٠٠٠)

http://free-them-now.com/?p=2810