پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

چهار زندانی در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شدند

سحرگاه امروز سه‌شنبه ۲۸ مرداد حکم اعدام ۴ زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، در زندان وکیل آباد مشهد به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹، حکم اعدام ۴ زندانی در زندان وکیل آباد مشهد به اجرا درآمد.

 رژیم اسلامی هزاران هزار جوان ایرانی را اعدام کرده است.

هویت یکی از این زندانیان “علی غلامی آغویی” توسط هرانا احراز شده است.

آقای غلامی حدود ۵ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

یکی دیگر از زندانیان اعدام شده یک زن از بند زنان زندان وکیل آباد مشهد است که از حدود ۱۱ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

علی غلامی آغویی، یکی از زندانیان اعدام شده.

اعدام این زندانیان تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

داعش وطنی آیت الله خمینی، جلاد قرن، و پدر خوانده طلبان و داعش و دیگر تروریست های اسلامی دنیا.