چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: اعتراض کارگران شهرداری بندر خمینی نسبت به ۸ ماه دستمزد پرداخت نشده خود

در حالی کارگران شهرداری بندرخمینی از ۸ ماه دستمزد پرداخت نشده خود خبر می‌دهند و نسبت به آن، اعتراض دارند، که شورای شهر آن را به سال‌های قبل مرتبط می‌داند.

جمعی از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری بندرخمینی در استان خوزستان، روز دوشنبه ۶ مرداد ماه ۹۹، پرداخت نشدن مطالبات حدود ۸ ماه خود را رسانه‌ای کردند؛ با این وجود عضو شورای شهر بندرخمینی می‌گوید: «مطالبات معوقه کارگران مربوط به سنوات گذشته است.»

اعتراض

کارگران معترض که هم اکنون حدود ۸ ماه دستمزد خود را طلب دارند، گفتند: «مطالبات ما مربوط به سه ماه معوقات مزدی سال جاری است و الباقی مربوط به سنوات گذشته است.»

کارگران از تاخیر مطالبات خود که مستمر تکرار می‌شود، اعتراض کرده و می‌گویند: «تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۸۰۰ کارگر هستیم که در بخش فضای سبز و خدماتی شهرداری بندرخمینی مشغول به کار هستیم؛ این که به عنوان کارگر همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، بماند، هم‌چنین چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای برای دریافت خدمات درمانی، ما را با گرفتاری‌هایی روبرو کرده است.»

کارگران اظهار داشتند: «وضعیت شغلی مشخص نداریم و قراردادهای ما با چندین پیمانکار به صورت سفیدامضا و یک‌سویه است؛ بنابراین از شهردار در مقام کارفرمای اصلی انتظار داریم نظارت خود را بر عملکرد پیمانکاران بیشتر کنند. در پیگیری مطالبات‌مان، اخیرا یکی از همکاران ما که به عنوان  نماینده کارگران خدماتی فعالیت صنفی داشت، به دلیل پیگیری مطالبات همکاران خود، از کار بیکار شد.»

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

بنا به گفته کارگران، بی‌ثباتی شغلی که هم ‌اکنون با حضور شرکت‌های واسطه‌ نیروی انسانی با آن مواجه هستند، قدرت اعتراض را از کارگران گرفته است.

بخش دیگری از نگرانی کارگران، گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر بندرخمینی است که امنیت جانی کارگران را به خطر انداخته است.

این کارگران در خاتمه تصریح کردند: «در این روزهای کرونایی شرایط سختی برای کارگران این شهرداری رقم خورده است و با حدود ۸ ماه معوقات مزدی، کارگرانی که به هر ترتیبی مبتلا به این بیماری و سایر بیماری‌ها می‌شوند، با چالش تامین منابع مالی برای درمان روبرو هستند؛ لذا انتظار می‌رود شهردار و اعضای شورای شهر با تدبیر خود، کارگران این مجموعه را از این چالش خارج سازند.»

قیمت دلار چه ١ تومان باشد و چه ۵۰۰۰۰ هزار تومان تفاوت چندانی در بهتر شدن اوضاع اقتصادی اکثریت فقیر و درمانده ایرانی نمیکند. جمهوری اسلامی هر چقدر بیشتر پول گیرش بیاید خرج گماشتگان و مزدوران و چماقداران داخلی و هزینه های نظامی، و همچنین به جیب عموهایشان حسن نصرالله در لبنان و دیگر وابستگان رژیم اسلامی در برون مرزها میشود. یگانه راه رهائی از تمام مصیبت ها و بدبختی های موجود در ایران اعتصاب همگانی کارگران در تمام ایران و مخصوصا اعتصاب کارگران شرکت های نفت و گاز است. گزینه اعتصاب همگانی دست اراذل و اوباشان رژیم جنایتکاران اسلامی برای سرکوب و کشتن مردم بسته میشود.

بهنام ادیبی، رئیس شورای شهر بندر خمینی، ضمن تایید عقب‌افتادگی دستمزد کارگران بین دو تا سه ماه، این مطالبات را به سال‌های گذشته ربط داد و مدعی شد: «معوقات مزدی کارگران طی سال‌های گذشته به مرور ایجاد شده، به‌طوری‌ که در سال جاری، کارگران علی‌رغم داشتن معوقاتی از قبل، هر ماه حقوق می‌گیرند.»

کارگران از این مقام در دولت روحانی، انتظاری بیش از این نداشته که به جای دفاع از حق و حقوق کارگران زحمت‌کش شهرداری موضوع را وارونه جلوه داده و بگوید: «شهرداری بندرخمینی در برخی موارد در هر نوبت پرداخت، علاوه بر معوقات مزدی جاری، یک ماه از مطالبات معوقه کارگران را نیز پرداخت کرده است.»

از فقر و بدبختی اکثریت ایرانیان تا زندگی اشرافی آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی مردم ایران و ایران هستند.

عضو شورای شهر حتی در پرداخت حق بیمه کارگران نیز جانب پیمانکاران را گرفته و ضمن تعریف از خود و اعضای شورای شهر، گفت: «متاسفانه برخی پیمانکاران بعد از دریافت منابع مالی حقوق و بیمه کارگران، به موقع اقدام به پرداخت آن نمی‌کنند؛ با این حال با پیگیری اعضای شورای شهر حق بیمه همه کارگران، ماه پیش واریز شده است.»

ادیبی در پایان به مثابه صدقه دادن حق و حقوق کارگر، وعده داد که منابع مالی یک ماه حقوق، تامین شده و امروز یا فردا، یک ماه دیگر از حقوق کارگران پرداخت می‌شود.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و فقیر ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا میشود. درست عین ایران کنونی! آخوند های مفت خور و بیکار و سربار، و یک مشت دزد و شیاد و دروغگو و فاسد و جانی و بیماران روانی و جنایتکار.