سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تجمع اعتراضی کارکنان بیمارستان‌های جلیل و دکتر سپیر در یاسوج و تهران نسبت به معوقات مزدی

روز شنبه ۴ مرداد ماه ۹۹، چند صد نفر از کارکنان بیمارستان جلیل یاسوج برای انعکاس صدای اعتراض‌شان نسبت به پرداخت نشدن ماه‌ها دستمزد، اضافه‌کاری و حق‌الزحمه تلاش‌های شبانه روزی‌شان در رابطه با بیماری کرونا، در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش ایران کارگر، بیمارستان جلیل یاسوج، به عنوان بزرگ‌ترین بیمارستان بیماران کرونایی در استان مشخص شده است و با توجه به این که کادر درمانی مشغول خدمات‌رسانی به بیماران بودند، جمعی از پرسنل به نمایندگی از سایر افراد در این تجمع اعتراضی حضور پیدا کردند.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

شرکت‌کنندگان در این تجمع، نسبت به وعده‌های داده شده اعتراض داشته و در پلاکاردی که در دست داشتند نوشته شده بود:‌ «چه کسی ما را یاری می‌کند؛ کادر درمان بیمارستان دکتر جلیل خسته‌اند … حمایت‌های روحی و مادی داده شده کجا رفت؟ حق‌مان را می‌خواهیم.»

از جمله خواسته‌های کارکنان بیمارستان جلیل یاسوج پرداخت نشدن ۲۳ ماه مزایا است که تاکنون از دریافت آن محروم شده‌اند.

لازم به یادآوری است که به دنبال این تجمع اعتراضی،‌ روز شنبه ۴ مرداد ماه، مبلغ بسیار ناچیزی به حساب کارکنان این مرکز درمانی واریز شد که همین موجب برانگیختن خشم معترضان شد.

تجمع اعتراضی کارکنان بیمارستان دکتر سپیر تهران نسبت به پرداخت نشدن ۴ ماه حقوق و نداشتن امنیت شغلی

تجمع اعتراضی
بیمارستان دکتر سپیر تهران

از سوی دیگر، روز شنبه ۴ مرداد ماه ۹۹، جمعی از کارکنان بیمارستان دکتر سپیر تهران برای به نمایش گذاشتن اعتراض‌شان نسبت به پرداخت نشدن ۴ ماه حقوق و نداشتن امنیت شغلی در مقابل این مرکز درمانی در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

یک عضو هیات مدیره بیمارستان سپیر تهران در این رابطه گفت: «به تعویق افتادن حقوق پرسنل بیمارستان سپیر به مدت ۴ ماه سبب شده است تا این افراد امروز صبح در مقابل بیمارستان تجمع کنند. این بیمارستان یک مرکز خیریه است و مشکلات عدیده مالی دارد؛ کمک های دولتی نیز تا این لحظه به دست بیمارستان نرسیده است.»

وی ادامه داد: «به علت پرداخت نشدن حقوق‌ها، ۱۲ نفر از پرسنل بیمارستان استعفا داده‌اند که با استعفای آن‌ها موافقت نشده است؛ به علت اینکه مجموعه با حداقل نیرو اداره می‌شود و در نوروز امسال نیز ۶۰ نفر از نیروها تعدیل شده است، بنابراین با این تصمیم موافقت نشد؛ ما تعهد داده‌ایم که حقوق این پرسنل پرداخت می‌شود و تا آخر شهریور حقوق کلیه پرسنل قراردادی پرداخت خواهد شد.»