سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

بازار دلار از کنترل خارج شد، سقوط آزاد ریال ـ (دلار ۲۵ هزار ۵۰۰)

اخبار تکمیلی یکشنبه ۲۹ تیر:

امروز هم هر دلار آمریکا در بازار ایران رکورد دیگری برجای گذاشت و وارد کانال ۲۶ هزار تومانی شد.

گزارش شنبه ۲۸ تیر:

به گزارش ایران اینترنشنال،  روند افزایشی قیمت ارزهای خارجی در ایران همچنان ادامه دارد و در اولین روز هفته، هر دلار آمریکا در بازار تهران بیش از ۲۵ هزار تومان معامله شد.

بر اساس اطلاعاتی که در وب‌سایت‌های نرخ ارز منتشر شده، هر دلار آمریکا در بازار آزاد ایران در روز شنبه ۲۸ تیر، به بیش از ۲۵ هزار ۵۰۰ تومان رسید.

همچنین قیمت یورو به مرز ۲۹ هزار تومان نزدیک شد.

قیمت دلار چه ١ تومان باشد و چه ۵۰۰۰۰ هزار تومان تفاوت چندانی در بهتر شدن اوضاع اقتصادی اکثریت فقیر و درمانده ایرانی نمیکند. جمهوری اسلامی هر چقدر بیشتر پول گیرش بیاید خرج گماشتگان و مزدوران و چماقداران داخلی و هزینه های نظامی، و همچنین به جیب عموهایشان حسن نصرالله در لبنان و دیگر وابستگان رژیم اسلامی در برون مرزها میشود. یگانه راه رهائی از تمام مصیبت ها و بدبختی های موجود در ایران اعتصاب همگانی کارگران در تمام ایران و مخصوصا اعتصاب کارگران شرکت های نفت و گاز است. گزینه اعتصاب همگانی دست اراذل و اوباشان رژیم جنایتکاران اسلامی برای سرکوب و کشتن مردم بسته میشود.

همزمان، خبرگزاری ایسنا نوشت صرافی‌های بانکی هر دلار آمریکا را معادل ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان می‌فروشند که این نرخ در مقایسه با آخرین روز معاملات هفته گذشته ۱۵۰ تومان افزایش یافته است.

همچنین، این صرافی‌ها هر یورو را به قیمت ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان می‌فروشند که نسبت به روز پنج‌شنبه ۱۵۰ تومان گران‌تر شده است.

رادیو فردا، به‌رغم وعده‌های عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، برای کنترل بازار ارز طی هفته‌های گذشته، افت ارزش پول ملی ایران کماکان ادامه دارد.

از فقر و بدبختی اکثریت ایرانیان تا زندگی اشرافی آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی مردم ایران و ایران هستند.

مقام‌های دولتی روحانی در روزهای گذشته از برنگشتن ارز حاصل از صادرات به عنوان کانون بحران نام برده‌اند و تلاش کرده‌اند با تهدید صادرکنندگان به برخورد قضایی، آنها را وادار کنند که ارز را به کشور برگردانند.

جمهوری اسلامی ایران که از اردیبهشت سال ۹۷ پس از خروج آمریکا از برجام، هدف شدیدترین تحریم‌های واشینگتن قرار گرفته در زمینه صادرات نفتی و غیرنفتی با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

علاوه بر این، بحران شیوع کرونا و کاهش شدید صادرات غیرنفتی ایران به برخی کشورهای منطقه نیز در تشدید این بحران موثر بوده است.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

پول ملی ایران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون بیش از ۵۵ درصد از ارزش خود را از دست داده و رشد قیمت ارز و طلا در بازارهای آزاد ایران با شتاب زیاد ادامه دارد.

این افزایش در حالی است که دخایر ارزی ایران هم تحت تاثیر تحریم‌ها به شدت کاهش یافته و به گزارش موسسه دارایی بین‌المللی در دی‌ماه پارسال، این ذخایر به حدود ۷۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.