چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

 محمود احمدی بیغش نماینده مجلس: واگذاری اختیار تام جزایر ایرانی به چین بخشی از قرارداد ۲۵ ساله است

 محمود احمدی بیغش، نماینده مجلس شورای اسلامی، تایید کرد که واگذاری «اختیار تام جزایر ایران به چین» بخشی از قرارداد جامع همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، است ولی گفت که «حرکت مردم و مجلس جلوی آن را گرفته» و «این اتفاق انشاءالله نخواهد افتاد».

به گزارش ایران اینترنشنال، این درحالی است که پیشتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اخبار منتشر شده درباره وجود «واگذاری جزایر ایرانی به چین در قرارداد ۲۵ ساله همکاری ایران و چین» را از اساس تکذیب کرده و گفته بود: «ما نه یک متر زمین و نه حتی حق بهره‌برداری انحصاری از یک وجب خاک ایران را به چین و هیچ کشور دیگری نداده و نخواهیم داد.»

محمود احمدی بیغش، نماینده مجلس شورای اسلامی، شامگاه ۲۶ تیر ماه در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد اخبار منتشر شده درباره طرح واگذاری جزایر ایرانی به چین به عنوان بخشی از قرارداد۲۵ ساله را تایید کرد و گفت که «من اعتقاد دارم که واگذاری جزایر [در این قرارداد] بوده» و صحت دارد.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

احمدی بیغش تاکید کرد که در این قرارداد طرح «واگذاری [جزایر] بوده است اما حرکت مردم و مجلس به نظر من جلوی آن را گرفت.»

او گفت که «واگذاری» به معنای «دادن اختیار تام جزایر به چین» در قرارداد ۲۵ ساله وجود دارد و «چینی‌ها در اصل مقرر بود اختیار جزایر را بگیرند ولی این اتفاق انشاء‌الله نخواهد افتاد.»

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «قرارداد همکاری ایران و چین می‌تواند نکته مثبت داشته باشد و می‌تواند نکته منفی داشته باشد»، گفت: «آنچه مسلم است و ما اعتقاد داریم این است که قرارداد باید منافع دو کشور را عادلانه در نظر بگیرد.»

احمدی بیغش بر لزوم اصلاح قرارداد ۲۵ ساله همکاری ایران و چین تاکید کرد و گفت: «اگر این قرارداد به شکلی اصلاح شود و در مجلس کار کارشناسی انجام شود و اگر در قرارداد چینی‌ها عاقلانه رفتار شود و در مجلس مراحلش طی شود و کار کارشناسی خوب انجام شود و منافع مردم ایران هم تامین شود، هیچ منعی ندارد.»

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین به مدت این قرارداد ایراد وارد کرد و گفت: «من اعتقاد دارم ۲۵ سال برای قراردادها مدت بسیار طولانی است.»

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

انتشار موادی از قرارداد ۲۵ ایران با چین در هفته‌های گذشته اعتراضات گسترده‌ای به دنبال داشته است. «واگذاری جزایر ایران به چین» از جمله مواردی بود که پیشتر برخی رسانه‌ها آن را بخشی از این قرارداد عنوان کرده بود اما این اخبار از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و محمود واعظی رییس دفتر حسن روحانی رد شده بود.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، هفته گذشته اخبار منتشر شده درباره «واگذاری جزایر ایرانی به چین در قرارداد ۲۵ ساله همکاری» را از اساس تکذیب کرد و گفت: «ما نه یک متر زمین و نه حتی حق بهره‌برداری انحصاری از یک وجب خاک ایران را به چین و هیچ کشور دیگری نداده و نخواهیم داد.»

محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری اسلامی، نیز طی هفته گذشته اعتراض‌ها به قرارداد با چین را «توهم» خوانده و اعلام کرده بود که جمهوری اسلامی مذاکرات مشابهی را نیز با روسیه و برخی از همسایگان دارد.

ورود آخوند خمینی، دیکتاتور جلاد و خونریز از فرانسه به ایران، مصادف است با سرآغاز عقب ماندگی و خونریزی و دستگیری و زندان و اعدام و تیرباران و آوارگی فساد و دزدی و میلیون ها بدبختی برای ایران و ایرانی. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی. دشمن ما ایران و ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

علاوه براین، غلامرضا انصاری، معاون امور اقتصادی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، نیز گفته بود که «برخی حرف‌ها مانند واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها در قالب این سند بسیار مسخره است.»

اغلب امامان جمعه که تحت نظر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، یکی از نهادهای تحتنظر علی خامنه‌ایریال فعالیت می‌کنند در نماز جمعه ۲۶ تیر ماه از قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین حمایت کردند.

در این میان لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز، گفت که در روابط ایران و چین «موضوع خط سیاسی مطرح نیست بلکه پایه اقدامات مبتنی بر دستورات خدا در سوره ممتحنه است». او گفت که در این سوره اعلام شده «با کافرانی که با شما نجنگیده‌اند می‌توان رابطه‌ای عادلانه داشت».

براساس نسخه‌ای از سند ارسالی به ایران‌اینترنشنال حاوی «برنامه همکاری‌های جامع ۲۵ساله ایران و چین»، مقام‌های جمهوری اسلامی در ازای خرید نفت خام ایران از سوی چین، از این کشور برای حضور در تمام بخش‌ها از جمله صنعت، اقتصاد، بهداشت و درمان، ارتباطات، کشاورزی، امنیتی و نظامی، مالی، اعتباری و تجاری، نفت و انرژی ایران دعوت کرده‌اند.

در این نسخه از «برنامه همکاری‌های جامع ۲۵ساله ایران و چین»، همچنین از بنادر چابهار و کاسپین نیز به عنوان بنادری نام برده شده که چین می‌تواند در توسعه آنها مشارکت کند.

چهل و یک سال است که همه جای ایران سیاهپوش و عزادار و سرای غم است. چهل و یک سال است که جان و زندگی مردم ایران برای جنایتکاران و چماقداران رژیم اسلامی هیچ ارزشی ندارد.