سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تجمع اعتراضی مشابه اعتراض‌های آبان ۹۸ در بهبهان؛ استقرار یگان ویژه در تبریز، شیراز، اصفهان، مشهد و تهران + فیلم

شهرستان بهبهان در استان خوزستان صحنه اعتراض‌های مردمی مشابه اعتراض‌های آبان ۹۸ بود. حکومت نیز در واکنشی مشابه شماری از معترضان را بازداشت، و اینترنت خوزستان را قطع کرد

ایران انترنشنال ـ -منابع محلی از تجمع اعتراضی در بهبهان خبر دادند. معترضان در جریان این تجمع با حضور در چهار راه بانک ملی بهبهان شعارهای اعتراضی علیه جمهوری اسلامی و نیروهای بسیج و همچنین شعار «ایرانی‌ می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» و «حکومت آخوندی، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» سر دادند.

همزمان گزارش‌ها از شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز و تهران از فضای امنیتی و استقرار یگان‌های ویژه و نیروهای امنیتی در معابر عمومی به ویژه مناطق مرکزی این شهرها حکایت دارد.

55554.jpg

معترضان در بهبهان شامگاه پنج‌شنبه ۲۶ تیر ماه با تجمع در چهار راه بانک ملی شعارهای اعتراضی سردادند. شعار «حکومت آخوندی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» و شعار علیه نیروهای بسیج از جمله شعار «بسیجی حیا کن، مملکت را رها کن»، از شعارهای معترضان است.

شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»، «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه» از دیگر شعارهای معترضان در بهبهان است.

منابع محلی گفتند که نیروهای انتظامی و امنیتی ابتدا با محاصره معترضان و سپس با حمله به آنها درصدد پایان دادن به تجمع اعتراضی در بهبهان هستند. نیروهای یگان ویژه و نیروهای امنیتی در جریان سرکوب تجمع اعتراضی شامگاه پنج‌شنبه به سوی معترضان گاز‌اشک‌آور شلیک کردند.

معترضان در قبال حمله نیروهای یگان ویژه شعار «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم» سر دادند.

به گزارش رادیو فردا حکومت ایران در جریان اعتراضات آبان سال گذشته نیز دسترسی عامه مردم به اینترنت را قطع کرد. در جریان آن اعتراضات بهبهان یکی از اولین شهرهایی بود که فیلم‌هایی از درگیری‌های گسترده در آن منتشر شد. در این شهر حداقل ۱۰ نفر از معترضان کشته شدند که نام تعدادی از آنان نیز منتشر شده است.

***

به گفته منابع محلی با وجود حمله یگان ویژه به معترضان و حضور صدها نیروی امنیتی و انتظامی، مردم معترض همچنان در محدوده چهار راه بانک ملی و خیابان‌های اطراف حضور دارند.

مجموعه فعالان حقوقی بشر در ایران از بازداشت فرزانه انصاری‌فر، خواهر فرزاد انصاری‌فر یکی از کشته‌شدگان اعتراضات بهبهان در آبان۹۸ خبر داد.بنابر این گزارش نیروهای امنیتی ساعتی قبل و همزمان با تجمع معترضان در بهبان، اقدام به بازداشت فرزانه انصاری‌فر کرده و او را به مکان نمعلومی منتقل کردند.

در پی تجمع معترضان، نیروی انتظامی بهبهان در نخستین ساعات بامداد جمعه ۲۷ تیر ماه با انتشار اطلاعیه‌ای از «برخورد قاطع با تحرکات» اعتراضی در این شهر خبر داد و به مردم هشدار داد که باید «از هرگونه تجمعی که می‌تواند مستمسکی برای حرکت ضدانقلاب شود»، خودداری کنند.

بی بی سی: تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی از تجمع اعتراضی در شهر بهبهان در استان خوزستان حکایت دارد.

همچنین در ساعت های گذشته، کاربران شبکه های اجتماعی از جابجایی نیروهای انتظامی در تهران و برقراری جو امنیتی در شهرهایی مانند تبریز، ارومیه و شیراز خبر داده اند.

بر اساس گزارش های ارسال شده به بی بی سی، حضور نیروهای امنیتی در ارومیه در واکنش به تجمع معترضان به برخورد نظامی ارمنستان و جمهوری آذربایجان بود.

بر این اساس، معترضان در حمایت از جمهوری آذربایجان شعار می دادند.

در هفته های اخیر وخامت وضعیت اقتصادی و تشدید گرانی باعث نارضایتی‌های زیادی در ایران شده است.

فقر و بیکاری اکثریت جوانان و مردم فقیر ایران، و چپاول اموال ایران و ایرانی و زندگی اشرافی آخوند ها و آیت الله های حکومت اسلامی، و پول های میلیاردی که از طرف رژیم ایران صرف موشک سازی و یا کمک به حزب الله و حسن نصرالله مزدور در لبنان و بشار اسد در سوریه و حشد شعبی در عراق، و دیگر حامیان و تروریست های جمهوری اسلامی میشود.

علاوه بر این، در روزهای گذشته انتشار گزارش هایی درباره مذاکرات مربوط به توافق نامه راهبردی ۲۵ ساله بین ایران و چین و همین طور ابلاغ حکم اعدام برای سه جوان معترض در ایران اعتراضاتی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

سپاه مشهد: دستگیری افرادی که متهم به انتشار فرآخوان تجمع اعتراضی و خیابانی هستند

العربیه – روابط عمومی و تبلیغات «سپاه امام رضا خراسان رضوی» از دستگیری افرادی که آنها را «از عوامل تشویق به آشوب در مشهد» خوانده خبر داد.

خبرگزاری فارس شامگاه پنج‌شنبه ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۰ در گزارشی نوشت: شماری از عوامل اصلی «گروه های معاند» که مردم را به تجمع و اعتراضات خیابانی تشویق می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

این بنگاه خبری نزدیک به سپاه پاسداران در ادامه مدعی شد که در سوابق برخی از این افراد، اقداماتی همچون «جاسوسی علیه امنیت ملی» نیز دیده می‌شود. در این گزارش به اسامی، زمان و مکان بازداشت این افراد اشاره‌ای نشده است.

«سپاه امام رضا استان خراسان رضوی» نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با اشراف اطلاعاتی و اقدام سازمان اطلاعات سپاه امام رضا استان خراسان رضوی شماری از عوامل اصلی گروه های معاند که ضمن ارتباط با شبکه های ضدانقلاب، با انتشار فراخوان هایی هواداران و مردم را به تجمع و اعتراضات خیابانی تشویق می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.در سوابق برخی از این افراد، اقداماتی همچون جاسوسی علیه امنیت ملی، دعوت به اغتشاش و تلاش برای برهم زدن نظم عمومی از طریق فضای مجازی دیده می‌شود.»

خبر بازداشت این افراد در حالی منتشر شده که شامگاه امروز تعدادی از مردم بهبهان در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی در ایران و صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته دست به تجمع اعتراضی زدند.

منبع خبر از گویا نیوز 

گور خوابی و کارتن خوابی و میلیون ها در بی درمان مردم فقیر و ستمدیده ایرانی. و وعده ها و ادعاهای دروغین خمینی و دیگر چماقداران اسلامی، بعد از سقوط حکومت سلطنت شاهنشاهی پهلوی در ایران. خانه نخرید، همه را صاحب خانه میکنیم! آب و برق مجانی میشود! روحانیون نباید رئیس جمهور شوند! حکومت اسلامی دیکتاتوری وجود ندارد!!! (دروغ شاخدار)، و اما نتیجه اینکه پول ایران به جیب حزب الله و سوریه و حماس… چپاول و دزدی های سران حکومت، ثروت میلیاردی خامنه ای و آقازاده ها، میلیاردر شدن سپاهی ها و آیت الله های حکومتی و زندگی اشرافانه آخوند ها و گماشتگان و جنایتکاران رژیم داعشی صفت اسلامی… و فقر بدبختی و آوارگی و گور خوابی و تباهی و بیکاری و بی آیندگی اکثریت مردم ستمدیده ایران…