سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: تجمع مغازه‌داران کرمانشاه در اعتراض به حمله ۲۰۰تن از ماموران شهرداری و غارت اموالشان + فیلم

در ساعت‌های نیمه شب چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۹۹، بیش از ۲۰۰ تن از ماموران سیاه‌پوش اجرائیات شهرداری کرمانشاه، به کسبه و مغازه‌داران شهر حمله و تابلوها و چادرهای آفتاب‌گیر مغازه‌هایشان را به غارت برده و بصورت گروهی به ضرب و شتم مغازه‌داران پرداختند.

این حمله و هجوم وحشیانه از طرف ماموران اجرائیات شهرداری، بدون اطلاع و بدون مقدمه به کسبه و بازاریان در ساعاتی بعد از نیمه شب صورت گرفت که علاوه بر کندن و غارت تابلوها و چادرهای آفتاب‌گیر مغازه‌ها، شماری از مغازه‌داران را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

کی از کاسبان در تجمع اعتراضی که صبح چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۹۹، در محل کسب و کارشان برگزار نمودند، می‌گوید: «ما همه اینجا کاسب و مستاجر هستیم؛ دنبال یک لقمه نان حلال هستیم؛ در این شرایط کرونایی ۵ ماه است درآمد نداریم؛ شهرداری بدون هیچ هماهنگی، اعلامیه‌ای و حتی اخطاری، چادر و تابلو را مانند چپاولگرها نصف شب آمده و برده است.»

کاسب دیگری می‌گوید: «ساعت دو و نیم شب فکر کردیم دزد آمده، اما دیدیم این همه مغازه‌دار اینجا ایستاده‌اند و ماموران شهرداری نیز، بی‌شرفها با چه وضعیتی غارت می کنند.»

مغازه‌دار دیگری آثار باتوم را بر پشتش نشان می‌دهد و می‌گوید: «۴ صبح آمدم اینجا ببینم چه خبر شده که ۱۶ نفر روی سرم ریخته و با باتوم شروع به زدن کردند؛ این شهر مسئول ندارد؟»

مغازه‌دار دیگری می‌گوید: «دو ساعت دیگر آفتاب می‌زند ما یا باید روزنامه بزنیم یا خودمان جلوی آفتاب بایستیم تا اجناس‌مان آفتاب نخورد؛ سایه‌بان زده بودیم که همه را کنده و بردند؛ بهانه کردند که این سایه‌بان‌ها ظاهر شهر را به هم زده است؛ الان شما بگویید، این وضعیت که بوجود آورده‌اند زیبایی شهر را بهم زده یا قبل از آن که سایه‌بان داشت؟»

یکی از کاسب‌کاران معتراض می‌گوید: «دوباره مساله آسیه پناهی را تکرار نکنید مردم گرسنه هستند مردم نان ندارند بخورند.»

در ایران میلیون ها ایرانی اعم از نوجوان و جوان و زن و مرد اعتیاد دارند.

کاسب دیگری می‌گوید: «من یک سوال از مسئولین شهرداری دارم، آیا بردن یک تابلو یا سایه‌بان نیاز به ۲۰۰ نفر مأمور گردن‌کلفت دارد که مانند داعشی‌ها خودشان را پوشاندند و تهاجم کردند؛ عوارض میخواهند، مالیات می‌خواهند، این وضعیت را نیز به سر ما می‌آورند.»

پیرمردی که مغازه‌اش را نشان می‌دهد، می‌گوید: «از قبل اطلاع دهید، تذکر بدهید، مشکل را بگویید، اگر ما حل نکردیم بعد اقدام کنید.»

جوانی که فروشنده گوشی موبایل است، می‌گوید: «آفتاب همه گوشی‌های ما را از دور خارج کرده است، باطری‌ آن از دور خارج می‌شود؛ آیا شما حاضر هستید به عنوان مشتری این گوشی که آسیب دیده را بخرید؟»

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه نسبت از اقدام نیروهای شهرداری دفاع کرده و نسبت به اعتراض مغازه‌داران و کاسبان واکنش نشان داده و مدعی شد که از قبل به کسبه بازار اخطار داده شده بود.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

امیرهمایون دولت‌شاهی، در کمال وقاحت و در حالی که آثار باتوم بر بدن کاسبان دیده می‌شود هرگونه درگیری و ضرب و شتم کسبه بازار، از سوی ماموران اجرائیات شهرداری را رد کرد و گفت: «چنین برخوردی بعید است از سوی ماموران شهرداری اتفاق افتاده باشد.»

چندی پیش نیز نیروهای شهرداری، در هجوم به آلونک‌های مردم در شهرک فدک کرمانشاه، زنی به نام آسیه پناهی را به قتل رساندند و نهادهای مسئول در این حکومت، از پیگیری این جنایت خودداری کردند.