چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

برادر مسیح علینژاد به ۸ سال زندان محکوم شد ـ (۸سال زندان به جرم برادری؟)

وکیل مدافع علیرضا علینژاد خبر داد که دادگاه انقلاب، در حکم اولیه، موکلش را به هشت سال زندان محکوم کرده است.

به گزارش رادیو فردا، علیرضا علینژاد مهرماه پارسال در خانه‌اش در تهران بازداشت شد و به گفته خواهرش مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار ساکن آمریکا، تنها دلیل بازداشت این بود که علیرضا برادر اوست.

سعید دهقان، وکیل آقای علینژاد، روز چهارشنبه در توئیترش نوشت که حکم هشت سال زندان را دادگاه انقلاب تهران روز چهارشنبه به وی ابلاغ کرده و شامل پنج سال حبس بابت «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور»، دو سال حبس برای «توهین به رهبری» و یک سال حبس به خاطر «تبلیغ علیه نظام» می‌شود.

Image

مسیح علینژاد با بازنشر این حکم در توئیترش نوشت: «هشت سال زندان به جرم برادری».

خانم علینژاد نوشته است «جنایتکارانی که فقط اعدام و گروگانگیری بلدند» نتوانستند برادرش را «فقط به خاطر فعالیت‌های من» و برای اینکه «اعلام برائت کند» پس از ماه‌ها فشار و انفرادی تسلیم کنند.

سازمان عفو بین‌الملل پیش از این از بازداشت علیرضا علینژاد بشدت انتقاد کرده و دستگیری یک نفر برای ساکت کردن خواهرش را «اقدام گستاخانه و بزدلانه» جمهوری اسلامی خوانده بود.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.