پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری خرمشهر نسبت به مطالبات پرداخت نشده و وعده‌های تکراری

کارگران شهرداری خرمشهر، روز دوشنبه ۲۳ تیر ماه ۹۹، برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر، نسبت به مطالبات و حقوق عقب‌مانده خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض خرمشهر ۴ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و روز دوشنبه ۲۳ تیر ماه، پس از رسانه‌ای شدن تجمع اعتراضی آن‌ها، سرپرست شهرداری خرمشهر ضمن اعتراف به پرداخت نشدن حقوق کارگران، وعده داد مرداد ماه بخشی از حقوق این کارگران را پرداخت کند.

به گزارش ایران کارگر، سرپرست شهرداری خرمشهر در این رابطه گفت:‌ «حقوق کارگران شهرداری خرمشهر بیش از ۴ ماه عقب افتاده است که با رایزنی‌های انجام شده، اوایل مرداد ماه ۹۹ بخش اعظمی از آن پرداخت خواهد شد.»

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

یاسائیان افزود:‌ «امیدواریم بتوانیم حقوق کارگران زحمت‌کش شهرداری را در چند ماه آینده پرداخت کنیم تا مشکلات آنان برطرف شود.»

کارگران شهرداری خرمشهر که بیش از ۴ ماه حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند و این موضوع با توجه به شیوع بیماری کرونا باعث مشکلاتی برای این قشر شده است، بارها به دنبال تجمعات اعتراضی خود، چنین وعده و وعیدهایی از مسئولان شنیده‌اند؛ اما تاکنون هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است.

پیش از این در ۸ تیر ماه ۹۹، در پی اعتراض کارگران شهرداری خرمشهر، شهردار این شهر گفته بود که ما تمام حقوق کارگران را به پیمانکاران داده‌ایم و پیمانکاران طبق قرارداد موظف هستند که از طریق استقلال مالی خود مطالبات عقب‌افتاده کارگران را پرداخت کنند.

تمام پول منابع ملی و نفتی ایران یا توسط سران و گماشتگان رژیم دزدان و قاتلین اسلامی یا دزدی میشود، به جیب آخوند و پاسدار و بسیجی و حزب الله لبنان، بشار اسد در سوریه و حماس در فلسطین و حشد الشعبی در عراق، و حوزه های اسلامی آخوند ها…و دیگر تروریست های ایران و دنیا پرداخته میشود، و دیگر پولی برای پرداخت به حقوق کارگران و زحمتکشان و مزدبگیران و اکثریت بدبخت و فقیر ایرانی باقی نمی ماند.

آن موقع نیز شهردار خرمشهر درباره زمان دقیق واریز مطالبات عقب‌افتاده کارگران گفته بود: «الان در شهرداری هیچ ورودی و منبع مالی وجود ندارد و زمان دقیقی نمی‌توان تعیین کرد که چه زمانی حقوق کارگران پرداخت خواهد شد.»

لازم به یادآوری است، شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۹ نیز کارگران شهرداری خرمشهر برای چندین روز دست از کار کشیده و در مرکز شهر به اعتصاب و تجمع اعتراضی پرداختند.