پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اعتراض و تجمع کارگران شهرداری منجیل و مهریز نسبت به عدم پرداخت دستمزدهای عقب افتاده

بنا به گزارش دریافتی، روز شنبه ۲۱ تیرماه ۹۹، شماری از کارگران شهرداری منجیل نسبت به عدم پرداخت چندین ماه دستمزدهای عقب افتاده خود، دست به اعتراض زدند.

به گزارش ایران کارگر، کـارگران مجموعه شهرداری منجیل که شمار آنها حدود ۳۲ نفر است و تحت مسئولیت پیمانکار فعالیت دارند، درباره طلب وصول نشده خود می‌گویند: «مطالبات مزدی کارگران مربوط به ۳ ماه طلب مزدی دی، بهمن و اسفند سال گذشته (۹۸) و ۳ ماه طلب مزدی فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری می‌شود.»

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

آنها در ادامه افزودند که کارفرما عیدی و سنوات پایان سال ۹۸ را نیز پرداخت نکرده است. این کـارگران با بیان اینکه هر کدام از آنها به‌ صورت میانگین ۶ تا ۱۰ سال سابقه کار دارند، می‌گویند، کـارگران از وضعیت معیشتی خود ناراضی هستند و با اینکه مسئولان شهرستانی و شهرداری منجیل بار‌ها وعده پیگیری مطالبات آنها را داده‌اند، اما هنوز مشکل آنها باقی است.

تجمع اعتراضی کـارگران شهرداری مهریز مقابل ساختمان شهرداری این شهر

گزارش دیگری حاکی‌ست که روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه نیز شماری از کارگران شهرداری مهریز واقع در استان یزد در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای عقب افتاده خود، مقابل شهرداری این شهر اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

بر پایه این گزارش، حدود ۱۵۰ نفر از کـارگران شهرداری مهریز با برپایی این تجمع خواستار پرداخت دو ماه دستمزد پرداخت نشده خود شدند.

یکی از معترضان شرکت کننده در این تجمع، در این خصوص گفت: «شمار زیادی از کـارگران شهرداری به دلیل عدم پرداخت دستمزدها و افزایش سرسام‌آورا کالاهای اساسی، توان تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌هایشان را ندارند و به همین دلیل در این شرایط خطرناک کرونایی به کارهای دیگری روی آورده‌اند.‌»

ما مردم ایران خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی هستیم. آزادی بدون قید و شرط احزاب سیاسی و غیر سیاسی، سکولاریسم , و برابری حقوقی جنسی زنان و مردان برای آینده ایران.