سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

گزارشی تکان‌دهنده از وضعیت قرمز ویروس کرونا در تهران و احتمال ورود به مرحله بحران

روز جمعه ۲۰ تیر ماه ۹۹ گزارشی تکان‌دهنده از وضعیت بحرانی ویروس کرونا در تهران، منتشر شده است که به جوانب مختلف این موضوع می‌پردازد.

به گزارش ایران کارگر، مطابق این گزارش، طی یک هفته اخیر و از نیمه تیرماه ۹۹، وضعیت ویروس کرونا، در تهران وارد وضعیت قرمز شده است؛ بیمارستان‌های اصلی، به تدریج، بخش‌های کرونای خود که در اواخر اردیبهشت تعطیل کرده بودند، مجددا بازگشایی کرده‌اند.

در موج جدید کرونا در تهران، ۱۳بیمارستان بزرگ و اصلی دانشگاهی تهران، شامل بیمارستان خمینی، شریعتی، سینا، فیروزگر، طالقانی، مسیح دانشوری، امام حسین، رسول اکرم، مدرس، شهدای تجریش، فیروز‌آبادی شهرری و شهدای یافت‌آباد به مرز تکمیل ظرفیت رسیده‌اند.

ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم و دروغگوئی و پنهانکاری و تهدید پزشکان و مردم بخاطر خبررسانی. جان مردم ایران برای این جانیان رژیم اسلامی بی ارزش است! مرگ بر پاسدار و بسیجی و آخوند. مرگ بر این جماعت و جنایتکاران رژیم اسلامی که دشمنان مردم شریف ایران هستند.

در بیمارستان‌های مسیح دانشوری، خمینی و سینا، علاوه بر تبدیل تمامی بخش‌های داخلی و جراحی، به بخش بستری  بیماران کرونا، تمامی تخت‌های اورژانس نیز به بستری کرونا اختصاص یافته است و هیچ تخت خالی برای پذیرش بیمار جدید وجود ندارد.

علاوه بر این، بیمارستان‌های کوچک‌تر دانشگاهی تهران، طبق دستور وزارت بهداشت و به دلیل افزایش چند برابری مبتلایان به کرونا، پذیرش بیماران جراحی را متوقف و هم اکنون در حال تبدیل بخش‌های جراحی به بخش بستری کرونا می‌باشند.

طبق گزارش‌ها، بیمارستان‌های نظامی تهران مانند بقیه‌الله سپاه، بعثت ارتش و ولی‌عصر ناجا در حال راه‌اندازی بخش‌های جدید برای اختصاص  به بستری بیماران کرونا هستند‌.

کرونا

بیمارستان‌های تامین اجتماعی، مانند میلاد و کاشانی هم‌اینک با حجم انبوه مراجعین کرونا روبرو شده‌اند و دیگر قادر به پذیرش و پاسخگویی مراجعین نیستند.

در رابطه با وضعیت جسمی مبتلایان به ویروس کرونا، شرایط مراجعین کنونی به بیمارستان‌ها در تیر ماه با اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ متفاوت شده است، بر خلاف دوره قبلی هم اکنون علاوه بر افراد مسن، افراد جوان زیر ۴۰ سال هم درصد بالایی از مراجعان را تشکیل می‌دهند و از طرفی متاسفانه در مقطع کنونی، بیماران با شرایط بدحال‌تری به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند؛ به گونه‌ای که از بدو ورود نیازمند به ماسک اکسیژن، تخت آی‌سی‌یو و ونتیلاتور هستند که با توجه به کمبود تخت آی‌سی‌یو، مجبور به اعزام به مراکز دیگر شده و با مشکلات و شرایط حاد و اسفبار و دردناکی دست و پنجه نرم می‌کنند.

علاوه بر این‌ها، بر خلاف تصور نخست، در دور جدید کرونا، درصدی از مبتلایان، کودکان زیر ۱۲ سال هستند که هم اکنون گروهی از آن‌ها در بیمارستان‌های مفید و مرکز طبی کودکان، بستری هستند.

آخوند قاتل و جنایتکار و دزد و میلیاردر علی خامنه ای خونخوار. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

 

در موج جدید کرونای تهران، آمار فوتی‌ها به نسبت فروردین و اسفند ماه به شدت افزایش یافته است؛ طی هفته گذشته، فقط در شهر تهران، روزانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ نفر بر اثر کرونا فوت کرده‌اند و اکنون آمار فوت‌شدگان سه رقمی شده است.

کاهش اعتبارات و بودجه بیمارستان‌های دولتی و افزایش سرسام‌آور هزینه داروهای بیماران کرونا، به خصوص در صورت نیاز و استفاده از داروهای تزریقی خاص و نایاب، هزینه درمان کرونا را برای بیمار به ده‌ها میلیون تومان می‌رساند. این موضوع عرصه را بر اکثر بیماران جدید و خانواده آن‌ها تنگ‌تر کرده است.

همه علم امام صادق و آخوند ها و اسلام برای درمان بیماری کرونا و دیگر بیماری ها نوشیدن شاش شتر و روغن بنفشه در مقعد است! قابل توجه ایرانیان مسلمان و فریب خورده توسط آخوند های شیاد و دروغگو و مفت خوران و فاسدین و دزد های اموال مردم ساده دل.

با افزایش حجم مراجعات کرونا به بیمارستان‌ها، کادر درمان پایتخت که از اسفند ماه سال ۹۸، مشغول خدمت بوده‌اند به شدت فرسوده و خسته شده و درصد بالایی از آنان در محیط اشباع از ویروس بیمارستانی، خود مبتلا به کرونا شده‌اند.

تعداد مبتلایان به کرونا در کادر درمان تهران، تاکنون به حدود ۵ هزار نفر رسیده و هم اکنون حدود ۵۰۰ نفر از کادر درمان تهران به دلیل ابتلا به کرونا، خود در بیمارستان بستری و یا در منزل تحت مداوا قرار دارند و تعدادی نیز در این شرایط جان باخته‌اند که متاسفانه هر روز بر تعداد آن‌ها افزوده می شود.

کرونا در استان‌های مختلف و تازه‌ترین تصاویر از متروی تهران
متروی تهران

همه این موارد منجر به کمبود شدید کادر پزشکی و پرستاری در تهران شده و این مساله فشار مضاعف و سنگینی را بر کادر درمان فعلی تهران وارد کرده، به گونه‌ای که موجب افزایش شیفت‌های سنگین در لباس‌های سخت ایزوله در فصل گرما شده و عملا نیروی جسمانی آن‌ها را به تحلیل برده است.

این‌ها در شرایطی است که بر خلاف وعده‌های قبلی مسئولین در فروردین ماه، تاکنون هیچ پاداش یا اضافه حقوقی به کادر درمان خسته و تحت فشار پرداخت نشده است.

ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم و دروغگوئی و پنهانکاری و تهدید پزشکان و مردم بخاطر خبررسانی. جان مردم ایران برای این جانیان رژیم اسلامی بی ارزش است! مرگ بر پاسدار و بسیجی و آخوند. مرگ بر این جماعت و جنایتکاران رژیم اسلامی که دشمنان مردم شریف ایران هستند.

کانون‌های اصلی انتشار ویروس کـرونا در تهران، طبق بررسی‌های کارشناسان، پرسش‌گری و ردیابی‌ها، به ترتیب عبارتند از متروی تهران، اتوبوس‌رانی، رستوران‌ها و مساجد.

به همین دلیل، کارشناسان معتقدند که در مورد این کانون‌ها باید اقدامات اضطراری شامل محدودیت و تعطیلی صورت بگیرد. در غیر این ‌صورت، وضعیت تهران با عبور از وضعیت قرمز کنونی، به وضعیت بحران و غیرقابل کنترل تبدیل خواهد شد.

اینستاگرام ایران کارگر:  https://www.instagram.com/irankargar2019
به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96