سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: تایید حکم اعدام سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ در دیوان عالی و رد فرجام‌خواهی

بنا به خبرهای منتشره، حکم اعدام سعید تمجیدی، امیرحسین مرادی و محمد رجبی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ که برای فرجام‌خواهی به دیوان عالی ارجاع داده شده بود، مورد تایید قرار گرفته است.

این سه متهم، پیش‌تر در اسفند‌ماه سال گذشته، در یک روند غیردمکراتیک در بیدادگاهی به ریاست قاضی صلواتی محاکمه، و ناعادلانه به اعدام محکوم شده بودند.

به گفته وکیل امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، به او اجازه ورود به پرونده موکلینش نداده‌اند.

عکس تعدادی از کودکان زیر ۱۸ سال که توسط مزدوران رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی به قتل رسیدند. ما انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

این سه متهم در آبان سال ۹۸ در شمار انبوه مردم ایران بودند که در اعتراض به افزایش غافلگیرانه قیمت بنزین اقدام به برگزاری تجمع و شعارهای سیاسی کردند. در این اعتراضات صدها تن از معترضین با گلوله مستقیم نیروهای امنیتی به قتل رسیدند و هزاران تن زخمی شدند.

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی که متولد دهه هفتاد هستند، به درگیری مسلحانه، خروج غیرقانونی از کشور و شرکت در اعتراض‌ها و مشارکت در تخریب متهم شده‌اند. آنها همچنین در مجموع به ۳۸ سال زندان و ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم هستند.

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

پس از اعلام صدور حکم اعدام این متهمان عفو بین‌الملل در تاریخ ۹ اسفند سال گذشته، این حکم را غیرقانونی و ناعادلانه خواند و از جمهوری اسلامی ایران خواست تا حکم اعـدام آنها را لغو کند.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

آنطور که سعید تمجیدی و محمد رجبی به خانواده خود گفته‌اند، بسیاری از علیه آنها، تحت شکنجه و به اجبار از آنها اخذ شده است. آنها پس از بازداشت امیرحسین مرادی، به ترکیه رفته بودند؛ اما ترکیه آنها را به ایران برگرداند.

در تاریخ ۱۱ تیرماه، وکلای این سه بازداشت‌شده اعتراضات آبان‌ماه، طی نامه‌ای سرگشاده از سخنگوی قوه قضائیه خواستند تا برای اینکه بتوانند از موکلانشان دفاع کنند، به آنها اجازه داده شود تا پرونده آنها را مطالعه کنند.

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.